Nawigacja, rejestrator i asystent podróży w jednym 

112 0

 

 nuvicam_2

 

Garmin pokazał nüviCam – urządzenie nawigacyjne z wbudowaną kamerą i zaawansowanymi funkcjami, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Dzięki zintegrowanej kamerze, która stale rejestruje i automatycznie zapisuje dane, nüviCam pełni funkcję naocznego świadka, który dysponuje nagraniem uwzględniającym dane o czasie i miejscu zdarzenia.

 

            nuvicam_4

Urządzenie nüviCam zostało wyposażone w 6 calowy szklany ekran pojemnościowy i wbudowaną z tyłu kamerę samochodową nagrywającą obraz w jakości HD. Kiedy urządzenie jest włączone, kamera bezustannie rejestruje i zapisuje dane na dołączonej karcie microSD. Jeśli dojdzie do wypadku lub kolizji na drodze, poza nagraniem z miejsca zdarzenia, użytkownik dysponuje również danymi GPS, a więc dokładną lokalizacją i godziną zdarzenia. Zarejestrowany film można w prosty sposób odtworzyć za pomocą nüviCam lub na komputerze.

 nuviCam_1

Dodatkowo, funkcja Snapshot umożliwia wykonywanie zdjęć wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu. Urządzenie nüviCam posiada wygodny, magnetyczny uchwyt, który pozwala w prosty sposób zamontować je w samochodzie lub wypiąć.

 nuvicam_3

Bezpieczną jazdę zapewniają takie funkcje jak Nawigacja aktywowana głosem, dzięki czemu kierowca może sterować urządzeniem bez odrywania rąk od kierownicy, oraz technologia Bluetooth, która umożliwia korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego (wymagany smartfon obsługujący technologię Bluetooth).     

źródło: Garmin

 

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *