ZTE MC889 – recenzja routera 5G

766 0

Do naszej redakcji trafił zaawansowany router zewnętrzny ZTE MC889 5G. Według producenta oferuje on szeroką gamę funkcji oraz doskonałą wydajność w łączności 5G i LTE. Dostarcza też wsparcie dla zarówno 5G NSA&SA, jak i sieci LTE Global FDD i TDD, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się szybkimi transferami danych, niezależnie od dostępnej infrastruktury. Czy tak faktycznie jest? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Duża moc w małym opakowaniu

To, co od razu rzuca się w oczy po otwarciu pudełka, to naprawdę niewielkie rozmiary routera ZTE MC889: 189,6 x 108,8 x 31,2 mm. Jego waga wynosi ok. 500 g. Takie parametry sprawiają, że jest to w pełni przenośne urządzenie. Biały kolor dodaje mu elegancji i pozwala mu harmonijnie dopasować się do wielu miejsc. Można śmiało powiedzieć, że kompaktowy i stylowy design jest jedną z zalet tego routera.

Co w zestawie

W pudełku razem z routerem znajduje się jednostka zewnętrzna ODU (MC889), adapter PoE, kabel zasilający, kabel LAN i zestaw montażowy. Jak zapewnia producent, router jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Urządzenie może być umieszczone zarówno na ścianie, jak i na słupie. Podczas montażu wskaźnik sygnału i aplikacja pomagać w wyborze najlepszej pozycji urządzenia.

Urządzenie posiada wbudowaną dookólną antenę o dużym zysku 4dB. Specjalnie opracowany przez ZTE algorytm „Smart ANT” sprawia, że antena analizuje odebrany z sieci sygnał i automatycznie zestawia najlepsze dla użytkownika połączenie. Dzięki temu umożliwia najszybszą do osiągnięcie transmisję w danym miejscu i czasie.

Żadna pogoda mu niestraszna

ZTE MC889 jest routerem zewnętrznym, co oznacza, że nie straszne są mu trudne warunki atmosferyczne. Posiada on certyfikat IP65 i jest pyło- oraz wodoszczelny. Najważniejsze jest jednak to, że może pracować w zakresie temperatur od -40OC do +60OC! Dodatkowo posiada także ochronę odgromową bez uziemienia na poziomie 6KV.

Niezawodne działanie

ZTE MC889 5G wyposażony jest w potężną antenę kierunkową o zysku 6.5 dBi oraz antenę dookólną o zysku 4 dBi. Dzięki temu router gwarantuje stabilne i silne połączenie, nawet w bardzo warunkach zasięgu. W połączeniu z platformą SDX62, router zapewnia niskie opóźnienia i niezawodną jakość sygnału.

Router ZTE MC889 5G daje użytkownikom większą elastyczność w dostosowywaniu konfiguracji sieciowej do swoich potrzeb, dzięki możliwości ręcznego wyboru pasm oraz trybu bridge. Ponadto, obecność portu WAN 2.5G PoE pozwala na łatwe podłączenie różnych urządzeń zasilanych przez sieć.

ZTE MC889 5G jest kompatybilny z wieloma różnymi urządzeniami. Współpracuje z routerami z funkcją Wi-Fi, umożliwiając pracę w trybie autonomicznym lub w połączeniu z dowolnym routerem Wi-Fi. Jest to bardzo użyteczna funkcja, ponieważ pozwala na zastosowanie go w różnych konfiguracjach sieciowych.

Wysoka prędkość i szeroki zasięg

ZTE MC889 5G jest wspierane przez zaawansowaną technologię agregacji nośnych – CA w technologii New Radio dla sieci komórkowych 5G, która znacznie rozszerza zasięg działania stacji BTS, zwiększając przepływowość i pojemność sieci oraz znacznie zmniejszając opóźnienia. Poprawia też niezawodność transmisji danych i zwiększa wydajność sieci. Router ten wspiera też technologię EN-DC niskich częstotliwości, dzięki której transmisja sygnału jest szersza i może docierać jeszcze dalej, czyli do przemieść i obszarów wiejskich.

Model MC889 potrafi w pełni wykorzystać zalety szerokiego zasięgu i szybkość transmisji w 5G. Jego użytkownicy mogą się więc cieszyć bardzo szybkim Internetem w każdym miejscu! Warto dodać, że urządzenie to obsługuje także technologię 4G LTE kategorii 16 z transmisją na poziomie do 1.0 Gbps, która również jest bardzo szybka i sprawna.

Własne oprogramowanie

ZTE MC889 5G korzysta z własnego oprogramowania. Aktualizacje oprogramowania są wypuszczane przez producenta w celu naprawy błędów lub wprowadzenia zmian w ustawieniach, a także w celu dodania nowych funkcji.

Podsumowanie

Router zewnętrzny ZTE MC889 5G to okazał się niezawodnym urządzeniem, który oferuje szybkie połączenia 5G i LTE. Wszystko to w nowoczesnym i kompaktowym designie. Jego wszechstronność i kompatybilność z różnymi urządzeniami sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy szukają stabilnej i wydajnej łączności bezprzewodowej.

Related Post

ZTE Axon mini wkrótce w Polsce

Posted by - 25 kwietnia 2016 0
Smartfony z grupy Axon to flagowe modele ZTE, posiadające takie rozwiązania jak na przykład weryfikacja użytkownika na podstawie skanowania oka i…

There are 1 comments

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *