Z Asystentem Google po polsku

33 0
Google uruchomił polskojęzyczną wersję Asystenta Google. Pomaga w wykonywaniu codziennych zadań i umożliwia zupełnie nowy sposób interakcji z Google i ulubionymi usługami.

Dzięki niemu można np. wysłać sms lub wiadomość na Whatsapp, włączyć muzykę na YouTube czy Spotify, sprawdzić pogodę czy uruchomić nawigację na Mapach Google. Polski Asystent zostanie udostępniony niebawem użytkownikom smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS. Będzie również działał na dedykowanych słuchawkach.

Google uruchomiło również platformę Actions on Google, która umożliwia przedsiębiorstwom integrację swoich usług z Asystentem poprzez tworzenie dla niego dedykowanych akcji. Pierwszymi firmami, z którymi można porozmawiać za pośrednictwem polskiego Asystenta są Play oraz eSky.

Google bardziej polskie

Asystent Google zna elementy polskiej popkultury i   lokalne zwyczaje. Można zapytać go na przykład o informacje związane z polskimi dziełami: Kto grał w Zimnej wojnie? lub Kto napisał Pana Tadeusza?, odnieść się do klasyki polskiego filmu  i zaśpiewać OK Google, łubu dubu łubu dubu lub pytając go np. o ulubionego muzyka, by dowiedzieć się, że Było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu. Można również poprosić, aby Asystent podzielił się jakąś ciekawostką o Polsce mówiąc „powiedz mi ciekawostkę o Polsce.

Nowe możliwości dla polskich firm

Krajowe przedsiębiorstwa będą mogły zintegrować się z Asystentem poprzez platformę Actions on Google. Umożliwia ona firmom stworzenie akcji (komendy głosowej), którą może następnie wywołać każdy z użytkowników Asystenta i w ten nowy sposób wejść w interakcje głosową z daną marką. Pierwszymi partnerami, którzy już teraz stworzyli swoje akcje dla polskiego Asystenta, są Play i eSky.

Dzięki integracji Play z Asystentem użytkownicy będą mogli porozmawiać z Play i między innymi sprawdzić nowości w ofercie operatora. Aby rozpocząć konwersację wystarczy powiedzieć:  OK Google, zapytaj Play co nowego?

Dzięki akcji eSky dla Asystenta, osoby planujące podróż, mogą za pomocą prostych komend głosowych wyszukać interesujące cenowo połączenia lotnicze. Aby rozpocząć konwersację z Ewą, głosowym asystentem podróży w ramach Asystenta Google, wystarczy powiedzieć OK Google Porozmawiaj z eSky.

Ponad roczne race

Prace nad przygotowaniem polskiej wersji Asystenta trwały ponad rok i uczestniczyły w nich zespoły z wielu krajów, m.in. Polski, Stanów Zjednoczonych, Londynu czy Szwajcarii. W zamkniętych, zewnętrznych testach produktu wzięło udział ponad 2000 wybranych beta testerów, a zebrane od nich uwagi pozwoliły na dostosowanie i ulepszenie usługi do specyfiki języka polskiego i zachowań polskich odbiorców.

W ciągu najbliższych tygodni Asystent Google będzie udostępniony użytkownikom smartfonów z Androidem (od wersji 5), a posiadacze urządzeń iOS będą mogli pobrać z App Store aplikację Asystent Google. Asystent będzie także dostępny na dedykowanych modelach słuchawek.

Aby po raz pierwszy uruchomić Asystenta Google na urządzeniu z Androidem, należy długo nacisnąć przycisk ekranu głównego. Użytkownik zobaczy kilka przykładów działań, w których może mu pomóc Asystent. Od tego momentu wystarczy powiedzieć OK Google lub przytrzymać przycisk ekranu głównego, aby zacząć rozmowę ze swoim osobistym Asystentem. W sytuacji gdy użytkownik nie chce wypowiadać pytań na głos, może do Asystenta również napisać.

Related Post

Nowa odsłona Play Now

Posted by - 5 marca 2020 0
Operator zdecydował się na odświeżenie szaty graficznej i wyglądu serwisu. Ułatwił także obsługę odtwarzacza poprzez obsługę z poziomu klawiatury komputera.…

Apple Watch Series 2 nadchodzi!

Posted by - 8 września 2016 0
Apple na swojej konferencji zaprezentowało znacznie więcej niż tylko nowe flagowce. Kolejną nowością jest następca Apple Watch. Zarówno przy iPhone…

There are 1 comments

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *