Frontline Commando WW2 – Strzelanka na szynach

142 0

Frontline Commando- WW2 (00)

 

 

Smartfony to wdzięczna platforma dla strzelanek na szynach, które są ewolucją znanych od czasów automatów „celowniczków”. Kolejna gra z cyklu Frontline Commando jest opatrzona podtytułem WW2 i rozgrywa się w czasach drugiej wojny światowej.

Frontline Commando- WW2 (01)

 

Najnowsze dzieło Glu Mobile to bezpośrednia kontynuacja Frontline Commando: D-Day. Znów prowadzeni przez nas żołnierze uczestniczą w misjach inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami drugiej wojny światowej. Wraz z towarzyszami broni możemy przemierzyć 180 etapów w Belgii, Niemczech czy Włoszech.

 

Celowniczek z plusem

Podczas każdego etapu do wyboru są dwa warianty rozgrywki. Pierwszy typowy to eliminacja kolejnych wrogów pojawiających się przed sterowaną przez gracza postacią i co jakiś czas zmiana bohaterów lub stanowiska strzeleckiego (można przemieszczać się w bok do innych osłon, ale parcie dalej w teren wroga to zadanie skryptów). W takiej sytuacji zdarza się, że graczowi udaje się zniszczyć jakiś czołg czy wykonać inną mniej standardową aktywność na polu walki.

Frontline Commando- WW2 (02)

            Innym scenariuszem na przejście poziomu są misje, kiedy np. trzeba wytropić cel i najlepiej jednym strzałem wyeliminować ważnego oficera, aby nie uciekł po ogłoszeniu alarmu – takie misje poboczne zdarzają się często i są zdecydowanie krótsze od głównej osi rozgrywki.

            Aby móc uczestniczyć w zmaganiach na kolejnych etapach, nieraz potrzebujemy konkretnego typu broni bądź jej ulepszeń i przede wszystkim punktów akcji, które regenerują się co jakiś czas. Można je też kupić, płacąc zdobywaną w grze walutą. Oczywiście jest jej na tyle mało w stosunku do potrzeb, że kolejne zabawki i energię najszybciej uzyskalibyśmy poprzez mikropłatności.

 

Mały arsenał

Od karabinów przez granaty po snajperki czy ciężki kaliber przeciwczołgowy, a nawet miotacze ognia. Broni jest naprawdę sporo, a trzeba do tego dodać konieczność jej usprawniania czy doboru konkretnego modelu pod daną akcję. Bardzo ciekawym i widowiskowym dodatkiem jest – znana chociażby z serii Sniper Elite czy Sniper: Ghost Warrior – kamera podążająca za pociskiem, aż do krwawego wejścia w ciało przeciwnika.

            Ponieważ zastosowano tu ten sam silnik, co w poprzedniej części, i bardzo dobrą, ale nie wystrzałową grafikę, takie akcje mają mniejszą widowiskowość niż w grach PC, ale nie można powiedzieć, że oprawa jest brzydka. Ciągle trzyma dobry poziom i obfituje w szczegóły otoczenia. Pieczołowicie oddane realia historyczne, jak autentycznie wyglądające uzbrojenie czy umundurowanie, na pewno ucieszą fanów gier rozgrywanych podczas drugiej wojny światowej.

Frontline Commando- WW2 (03)

Druga wojna zza osłony

            Mobilne wychylanie się zza osłon, aby oddać celne strzały w Frontline Commando: WW2 może się podobać. Gra została wzbogacona o kolejne smaczki i widać po niej, że grono fanów Frontline Commando wie, co dobre. Co prawda znów Glu Mobile zawarło czasem denerwujące mikropłatności, ale ciągle i bez nich można dobrze się bawić w różnego typu inspirowanych historycznymi wydarzeniami misjach, przebierając w bogatym arsenale. A to wszystko w całkiem przyjemnej oprawie audiowizualnej.

Cena Android i iOS: bezpłatna

 

Jan Domański

 

WADA

Mikrotransakcje

 

ZALETY

Ładna grafika

Sporo misji, w tym poboczne

Kolejny krok w ewolucji serii

Related Post

Tryb Nocny dla Samsunga S10

Posted by - 2 lipca 2019 0
Nieco spóźniony względem Trybu Nocnego Samsung wypuścił update dla swojej linii S10. Pozwoli on na włączenie dedykowanej funkcji, która poprzez…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *