Samsung potwierdza słabe wyniki w Q2

102 0

Samsung poinformował właśnie, że wyniki zanotowane w Q2 są dla firmy wielkim rozczarowaniem. Dzieje się tak dlatego, że sprzedaż modelu Galaxy S6 jest znacznie poniżej oczekiwań koncernu.

Szczególnie zaskoczył mniejszy popyt na flagowy model S6 Edge, pomimo iż producent dołożył dużych starań aby zapewnić ciągłość łańcucha dostaw dla znacznie większej ilości zamówień.

s6-edge

Koncern zapowiedział że dokona „strategicznych kalkulacji i korekt” odnośnie cen swoich przyszłych produktów.

Zysk operacyjny w dziale IT & Telefon wyniósł  2.76 bilionów KRW (2 350 000 000 dolarów), i spada  o 37,6 procent rok do roku, dochody wyniosły zaś 26.06 bln KRW, i spadły o 8,4 proc. Telefony stanowią 98 procent sprzedaży całkowitej tej dywizji.

Podkreślając pozytywy, Samsung powiedział, że jego zysk operacyjny w dziale wzrósł o 0,7 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału, a przychody wzrosły w tej samej wysokości.

Wolumen wysyłanych telefonów spada jednak z kwartału na kwartał, ze względu na słabość konsumentów do starszych i średnich / niskich modeli, choć ASP wzrosły ze względu na zmianę asortymentu produktów. Wśród dostarczonych w sumie 89 mln telefonów, udziałem smartfonów wyniósł jedynie 80 procent.

Samsung liczy jednak na znaczne zwiększenie sprzedaży związane z prezentacjami nowych modeli, które mają odbyć się zarówno 13 Sierpnia, jak i podczas wrześniowych targów IFA.

Źródło: mobileworldlive.com

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *