TAG Heuer Connected – czyli smartwatch mega premium.

116 0

Na dzisiejszej konferencji prasowej, Intel, TAG Heuer oraz Google przedstawili nowy inteligentny zegarek TAG Heuer Connected.

Jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować pierwszy inteligentny zegarek, dzięki któremu marka o ponad 150-letniej historii wkracza w przyszłość. TAG Heuer Connected to urządzenie łączące w sobie nowoczesność i ponadczasowość – mówi Jean-Claude Biver z TAG Heuer.

Dzięki rozwiązaniom firmy Intel inteligentna technologia niesie ze sobą niesamowite możliwości. Razem z firmami TAG Heuer i Google stworzyliśmy elegancki, inteligentny i funkcjonalny produkt, który w harmonijny sposób integruje najnowsze innowacje z ponad stuletnim doświadczeniem zegarmistrzowskiego. Jednocześnie produkt zachwyca ponadczasową estetyką i najwyższą jakością – zaznacza Brian Krzanich z Intela.

– Od aplikacji Google Search po smartwatche — celem firmy Google jest dostarczanie użytkownikom właściwych informacji we właściwym miejscu i czasie. System Android pozwala nam wprowadzić nasze użyteczne narzędzia do wielu urządzeń na całym świecie. TAG Heuer Connected z systemem Android Wear to luksusowy zegarek, który jest jednocześnie piękny i użyteczny. Jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować to urządzenie razem z firmami TAG Heuer i Intel – dodaje David Singleton z Google.

TAG_Heuer_Connected_1

Czym jest zegarek TAG Heuer Connected?

TAG Heuer Connected to luksusowy zegarek, efekt współpracy firm TAG Heuer, Intel oraz Google. Urządzenie czerpie z ponad 150-letniego doświadczenia szwajcarskich zegarmistrzów oraz innowacyjności globalnych liderów technologicznych. Nowy TAG Heuer, z tarczą o średnicy 46 mm, stylistycznie nawiązuje do klasycznego chronografu. Kopertę, dekiel i uszy wykonano z tytanu klasy II, nowoczesnego materiału, dzięki któremu zegarek jest lżejszy i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż w przypadku materiałów tradycyjnych, takich jak stal czy złoto. Uzupełnieniem urządzenia jest elegancki, czarny, gumowy pasek (osobno do nabycia są paski w sześciu innych kolorach: czerwonym, niebieskim, białym, pomarańczowym, zielonym i żółtym) ze sprzączką wykonaną również z tytanu klasy.

Zegarek TAG  Heuer Connected wyceniono na 1500 USD, 1350 EUR, 1400 CHF lub 1100 GBP.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Firma TAG Heuer opracowała trzy cyfrowe tarcze zegarka, zawierające elementy typowe dla kolekcji TAG Heuer Carrera, w tym wskazówki, indeks, liczniki, datownik i oznaczenia minut. Od dnia premiery dostępne będą tarcza chronografu, tarcza z 3 wskazówkami i tarcza GMT. Na każdej z nich wyświetlana jest data. Do wyboru są trzy kolory (czarny, ciemnoniebieski lub perłowy biały), pozwalające wiernie odzwierciedlić wygląd i funkcje prawdziwej tarczy, z cieniami pod wskazówkami i estetycznym efektem rozbłysku słońca. TAG Heuer Connected to przede wszystkim zegarek, dlatego cyfrowe wskazówki i indeksy pozostają widoczne przez cały czas, nawet gdy urządzenie jest w trybie energooszczędnym.

TAG_Heuer_Connected_2

Nowoczesne funkcje i aplikacje

TAG Heuer Connected harmonijnie łączy klasyczny design i funkcje typowe dla tradycyjnych zegarków z możliwościami smartwatchów. Klasyczne, eleganckie wyświetlane tarcze i oznaczenia minut sąsiadują z interaktywnymi licznikami, które oferują dostęp do inteligentnych funkcji i aplikacji. Tarcza i wskazówki pozostają zawsze widoczne, a najistotniejsze informacje z aplikacji partnerów są wyświetlane wewnątrz trzech liczników, które znajdują się na tarczy chronografu przy godzinie dwunastej, szóstej i dziewiątej. Aby otworzyć wybraną aplikację w trybie pełnoekranowym, wystarczy dotknąć danego licznika.

Ulubione aplikacje, aktualności sportowe oraz alerty są łatwe w obsłudze. Wśród aplikacji zoptymalizowanych pod kątem TAG Heuer Connected, i dostępnych na zasadzie wyłączności, znajdą się początkowo Inside, GolfShot Pro, RaceChrono Pro i Viewrangers, które będą oferowane z bezpłatną subskrypcją.

Firma TAG Heuer dodała też klasyczne funkcje, które stanowią kluczowe elementy zegarka: minutnik, alarm i stoper.

Firma TAG Heuer współpracowała ściśle z firmami Intel i Google, aby stworzyć luksusowy zegarek łączący komunikację, inteligentne funkcje i szwajcarskie dziedzictwo zegarmistrzowskie w jednym urządzeniu. Zegarek jest wyposażony w procesor Intel® Atom Z34XX i bazuje na systemie Android Wear. Firma Intel zaprojektowała inteligentne funkcje zegarka i zadbała o wydajność i opcje łączności urządzenia, w tym strumieniowej transmisji audio oraz obsługi technologii Bluetooth i Wi-Fi. Zastosowane rozwiązania mają też pozwolić użytkownikom wykorzystać pełną gamę funkcji oferowanych przez system operacyjny Android Wear.

Zegarek TAG Heuer Connected ma 4 GB pamięci, a wydajna litowa bateria pozwala na cały dzień pracy na jednym ładowaniu. Urządzenie zostało wyposażone w niewielki mikrofon do komunikacji za pośrednictwem sterowania głosowego Google oraz ekran dotykowy ze szkła szafirowego — to niezbędne uzupełnienie koronki zegarka na godzinie trzeciej, która również kryje w sobie mechanizmy kontrolne. Cały produkt cechuje się wodoodpornością w codziennym użytku i ma klasę wodoszczelności IP67.

TAG_Heuer_Connected_4 (Kopiowanie)

Brak telefonu? Żaden problem!

Zegarek w dalszym ciągu będzie obliczał, wyświetlał oraz przesyłał i odbierał dane, a dopóki będzie miał połączenie z siecią Wi-Fi, użytkownik w dalszym ciągu będzie miał dostęp do chmury. Stałe aplikacje (muzyka, minutnik, alarm, licznik kroków) pozostaną oczywiście aktywne nawet bez dostępnego połączenia.

System Android Wear otwiera przed urządzeniem niemal nieograniczone możliwości, których z biegiem czasu wciąż będzie przybywać. Na użytkowników zegarka TAG Heuer Connected czekają tysiące aplikacji Android gotowych do pobrania. Kluczowe aplikacje używane obecnie przez miliony osób, takie jak Google Fit, Google Translate, Google Maps czy Google Search z funkcją obsługi głosowej, są już dostępne w zegarku.

Zegarek można bez trudu zsynchronizować z telefonem wyposażonym w system operacyjny Android w wersji 4.3 lub nowszej bądź iOS w wersji 8.2 lub nowszej. W celu naładowania zegarka wystarczy umieścić go na bezprzewodowej ładowarce.

Podobnie jak pozostałe zegarki TAG Heuer urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją.

Smartwatch – ponadczasowy prezent

Po zakończeniu dwuletniego okresu gwarancji smartwatcha klienci będą mogli przyjść do dowolnego sklepu TAG Heuer i wymienić zegarek TAG Heuer Connected na mechaniczny, wyprodukowany w Szwajcarii, zegarek Carrera. Ten stworzony specjalnie w tym celu mechaniczny zegarek wygląda podobnie i również został wykonany z tytanu klasy II. Urządzenie jest zarezerwowane dla posiadaczy smartwatchy. Cenę ustalono na 1500 USD, 1350 EUR, 1400 CHF lub 1100 GBP.

TAG_Heuer_Connected_3

Dopełnienie szerokich możliwości — internetowa platforma, która łączy wszystkich użytkowników

Aby umożliwić udostępnianie najnowszych funkcji i korzystanie z aplikacji partnerów dla interaktywnych liczników i tarcz zegarka TAG Heuer Connected, powstała dedykowana platforma internetowa tagheuerconnected.com. Zegarek jest dostępny w sprzedaży już teraz na stronie tagheuer.com i w ponad 100 butikach TAG Heuer oraz u 150 wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie. Listę punktów sprzedaży można znaleźć na stronie tagheuerconnected.com.

Źródło: TAGHeuer

Related Post

Dzień bezpiecznego Internetu

Posted by - 1 lutego 2022 0
Dzień Bezpiecznego Internetu już 8 lutego. Szkoły i inne placówki w całej Polsce zgłaszają swoje inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa dzieci online.…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *