Sony przygotowuje telewizory BRAVIA™ do wyświetlania obrazu HDR

172 0

Sony poinformowało oficjalnie, że zaplanowana na lato aktualizacja sieciowa telewizorów 4K Ultra HD Sony BRAVIA z nowych serii X93C i X94C zapewni ich zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamiki).

HDR to zdobywający popularność format wideo, który pozwala wyświetlać szerszy zakres jasności i daje nowe możliwości reżyserom filmowym oraz innym twórcom treści. Materiały HDR pojawią się w tym roku w ofercie największych serwisów z materiałami wideo, takich jak Netflix czy Amazon Instant Video[i].

Technologie Sony X-tended Dynamic Range PRO (X94C 75″) i X-tended Dynamic Range (X93C 55″ i 65″) zwiększają maksymalną jasność diod LED i głębię czerni, w wyniku czego zapewniają widzom lepsze wrażenia.

2

Firma Sony zawsze była liderem w technologii 4K, a dzięki własnym rozwiązaniom technicznym może zapewnić telewidzom najlepszą jakość obrazu, niezależnie od rodzaju oglądanego materiału — mówi Motoi Kawamura, główny menedżer ds. planowania i marketingu produktów telewizyjnych w Sony Europe. — Zdobyte przez dziesięciolecia doświadczenia pozwalają nam wprowadzić nowy, zdobywający popularność standard HDR do naszych telewizorów 4K Ultra HD oraz zwiększyć kontrast przy użyciu unikatowej technologii Sony X-tended Dynamic Range PRO. Teraz, dzięki połączeniu niezrównanej jakości obrazu z platformą Android TV, mamy szansę zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe wrażenia wizualne.

3

Nowe telewizory 4K Ultra HD firmy Sony są wyposażone w zaawansowany procesor 4K Processor X1, który odpowiada za przetwarzanie obrazu wyświetlanego na ekranie 4K i za optymalizację materiałów niezależnie od ich rozdzielczości: 4K, HD, SD, a nawet filmów z internetu w niskiej rozdzielczości.

4

Dzięki Android TV użytkownicy telewizorów Sony mogą korzystać z najpopularniejszej na świecie platformy mobilnej i z łatwością uzyskać dostęp do materiałów ze swoich ulubionych aplikacji w serwisie Google Play. System wyszukiwania głosowego pozwala szybko znaleźć żądane treści — wystarczy w tym celu mówić do pilota One-Flick Remote lub współpracującego smartfona. Treści i rekomendacje prezentowane na głównym ekranie Android TV uwzględniają preferencje i zwyczaje użytkownika. Dzięki technologii Google Cast™ można z łatwością przesyłać filmy z internetu, zdjęcia i inne materiały ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora.

5

Serie X93C i X94C wchodzą w skład nowej, obejmującej 12 modeli gamy telewizorów 4K Ultra HD firmy Sony na 2015 rok. Można je już rezerwować za pośrednictwem witryny www.sony.pl, a ich sprzedaż rozpocznie się w maju. Telewizory z serii BRAVIA X93C są dostępne w wersjach z ekranem 55″, 65″ i 75″. Model z serii X94C ma ekran 75″.

Źródło: Sony

1

Related Post

galaxy note 9

Samsung Galaxy Note9 w bieli?

Posted by - 6 listopada 2018 0
Najnowszy flagowiec Samsunga zadebiutował w czterech kolorach: niebieskim, czarnym, różowym oraz miedzianym. Wkrótce po premierze zadebiutował piąty wariant kolorystyczny –…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *