Ericsson podpisał strategiczne partnerstwo z Cisco

105 0

Ericsson siedziba

Ericsson ogłosił podpisanie stategicznego partnerstwa z Cisco w celu stworzenia sieci przyszłości. Partnerstwo połączy Ericsson i Cisco w obszarach: routing, centra danych, sieci, chmura, mobilność, zarządzanie i kontrola, oraz usługi globalne. Ericsson wspólnie z Cisco, liderem w obszarze sieci IP, zaoferuje całościowe kierownictwo w obszarze architektury sieci dla 5G, chmury i IP, oraz Internetu Rzeczy.

Ogłoszenie o współpracy zostało wsparte szeregiem dodatkowych umów, wliczając globalną umowę o partnerstwie serwisowym oraz umowę pośrednictwa. Strony umowy porozumiały się również w sprawie omówienia polityk FRAND w celu zgody na licencjonowanie patentów z portfolio obydwu firm.

Hans Vestberg, prezes Ericsson powiedział: „Ta współpraca wzmocni strategię IP którą opracowywaliśmy przez ostatnie lata i jest ważnym krokiem w procesie transformacji naszej firmy.”

Na mocy partnerstwa Ericsson rozszerzy swój rynek, co ma wygenerować dodatkowy przychód w wysokości powyżej jednego miliarda dolarów amerykańskich (USD) w 2018 roku. Rozszerzenie rynku dotyczy głównie usług specjalistycznych, oprogramowania i sprzedaży produktów Cisco przez Ericsson. 

Ericsson i Cisco będą kontynuować współpracę w celu znalezienia kolejnych możliwości wspólnego działania w przyszłości.

źródło: Ericsson

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *