Rośnie zainteresowanie dwukierunkowymi kampaniami SMS

115 0

SMS Texting

 

Masowa wysyłka SMS najczęściej kojarzy się z jednokierunkowym przekazywaniem komunikatów o różnej treści do szerokiej grupy odbiorców. Inaczej sytuacja wygląda w komunikacji SMS między użytkownikami, gdzie wiadomości tekstowe często wykorzystywane są do prowadzenia dyskusji. Oferowane przez firmę Infobip rozwiązanie 2-Way SMS Messaging pozwala wykorzystać dwukierunkowy potencjał krótkich wiadomości tekstowych i zwiększyć zaangażowanie klientów w kampanie SMS.  Usługa, dostępna już w ponad 40 krajach na świecie, w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Usługa 2-way SMS Messaging realizowana jest dzięki wykorzystaniu dedykowanego numeru telefonu, za pośrednictwem którego prowadzone są kampanie marketingu SMS. Odbiorcy mogą otrzymywać z takiego numeru wiadomości tekstowe związane z np. akcjami społecznymi, specjalnymi ofertami oraz programami lojalnościowymi. Jakościowa zmiana w komunikacji polega na tym, że adresaci mogą odpowiedzieć na otrzymane SMS-y, co otwiera możliwość organizowania np. konkursów, quizów i ankiet.

 

2-way SMS Messaging sprawdza się również w zabezpieczaniu dostępu do danych w serwisach online. Za pośrednictwem tej usługi realizowane jest dwustopniowe uwierzytelnianie (2-Factor Authentication), łączące w sobie element, który użytkownik zna (hasło) z elementem, który posiada (telefon, który pozwala generować jednorazowe hasło PIN). Taki sposób uwierzytelniania dostępu zaczynają wdrażać np. dostawcy przestrzeni dyskowych (np. Dropbox) oraz portale społecznościowe, aby chronić dane użytkowników.

 

Każdą kampanią SMS-ową 2-Way można zarządzać można przy użyciu narzędzi oferowanych przez Infobip – m.in. krótkich kodów oraz numerów wirtualnych. Zależnie od potrzeb wysyłki mogą być prowadzone z tego samego numeru telefonu dla różnych projektów marketingu SMS lub oddzielnie z numerów dedykowanych poszczególnym kampaniom. Proces wysyłki jest zautomatyzowany i może być w łatwy sposób konfigurowany. W treści SMS-ów mogą znajdować się znaki diakrytyczne, dzięki czemu wszystkie litery, słowa i symbole w każdej wiadomości wyświetlają się poprawnie. Komunikaty złożone z kilku SMS-ów łączone są w jedną wiadomość tekstową.

źródlo: Infobip

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *