Gala Mobility Trends – podsumowanie roku 2017 w branży mobilnych technologii

1272 2
1 lutego 2018 roku podczas Gali Mobility Trends poznaliśmy najlepsze mobilne produkty i usługi 2017 roku. W Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się ósma edycja Gali, podczas której wręczono statuetki „Złoty Bell” w 23 kategoriach. Gala Mobility Trends była podsumowaniem najbardziej prestiżowego w branży plebiscytu, pokazującego trendy na rynku nowych technologii w Polsce. Głosowanie zakończyło się 22 stycznia br. Konsumenci mogli wybierać spośród 340 produktów i usług dodanych do ankiety przez producentów lub dystrybutorów w 18 kategoriach. W głosowaniu wzięły udział ponad 24 tysiące internautów. W 5 kategoriach zwycięzców wyłoniła kapituła złożona z redaktorów Mobility, Mobilitynews.pl oraz Technikalia.tv. Triumfatorem plebiscytu okazała się firma Samsung, która odebrała aż trzy statuetki „Złoty Bell”.

Czwartkową ceremonię poprowadził pełen wdzięku duet: Katarzyna Pakosińska i Beata Tadla. Wśród gości nie zabrakło dziennikarzy (Beata Chmielowska-Olech, Zbigniew Urbański), przedstawicieli świata sportu (Karolina Pilarczyk) i show-biznesu (Adam Zdrójkowski, Wiktoria Gąsiewska). Po części oficjalnej w Klubie Capitol odbyło się afterparty. Atrakcją wieczoru był koncert, świętującego w tym roku 30-lecie działalności, zespołu BIG CYC.

– Nowe technologie zmieniły nasze życie w stopniu, jakiego jeszcze kilka lat temu nie byliśmy w stanie przewidzieć. To, co niedawno nawet nie przyszłoby nam do głowy, dziś jest naszą codziennością. Teraz obserwuję rozwój robotyki, e-sportu, sztucznej inteligencji, czy technologii VR i jestem przekonany, że to do nich będzie należała przyszłość. Mobility Trends będzie oczywiście te zmiany na bieżąco śledzić. Kto wie jakie kategorie pojawią się za kilka lat? W tym roku dodaliśmy kategorię Technologia health care, bo urządzenia wspierające aktywność fizyczną i dbanie o zdrowie to jeden z najlepiej rozwijających się obecnie trendów. Szczególnie cieszy nas fakt, że obok dużych międzynarodowych marek konsumenci docenili także osiągnięcia polskich firm. Mam nadzieję, że w kolejnych latach ten trend będzie wzrastał – powiedział Tomasz Cieślak, prezes MIT MEDIA Group Sp z o.o.

W tej edycji największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria Gadżet roku 2017, w której zgłoszono aż 62 produkty, a najpopularniejszym z nich okazał się wideorejestrator Mio MiVue 792 WIFI PRO.

Najwięcej głosów (20 412), podobnie jak w latach poprzednich, oddano w kategorii Smartfon roku – tu Złoty Bell powędrował do firmy Samsung za model Galaxy S8. Firma zajęła również pierwsze miejsce w kategorii Tablet roku 2017 za Samsung Galaxy Tab S3. Dodatkowo kapituła konkursowa przyznała firmie tytuł Producenta roku 2017.

Nagrodę za Aplikację Mobilną B2C odebrała firma Wirtualna Polska Media za usługę WP Pilot. Natomiast w segmencie B2B statuetka przypadła Pracuj.pl – Oferty pracy.

W kategorii Oferta Operatorska roku 2017 w segmencie B2C triumfowała usługa Stan Nielimitowany Solo Play firmy P4, która otrzymała również nagrodę kapituły dla Operatora roku 2017.

W segmencie B2B Ofertą Operatorską roku 2017 okazał się T-Mobile Internet Bez Limitu.

Usługa Internet LTE Advanced Plusa i Cyfrowego Polsatu zwyciężyła natomiast w kategorii Mobilny Internet roku 2017.

Notebookiem roku wybrano Apple MacBook Pro.

Akcesorium roku został WD My Passport SSD.

Za najlepszą nawigację uznano Navitel Navigator 9.9, a za najinteligentniejszy domowy sprzęt – FIBARO Intercom.

Zegarek MaxCom Fitgo FW17 POWER okrzyknięto Technologią healthcare roku 2017, zaś aplikacja Blik zwyciężyła w kategorii Mobilne płatności roku 2017.

Technologicznym Autem minionego roku wybrano Toyota Prius Plug-in.

W kategorii Mobilna Gra roku zwyciężył Eventide 3: Dziedzictwo Legend.

Ekran Full Vision LG został uznany za największą innowację 2017 roku, zaś za najlepszy sportowy gadżet uznano zegarek Fitbit Ionic.

Dodatkowo kapituła konkursowa wybrała mPTech sp. z o.o. Polską Firmą roku 2017, a Dystrybutorem roku 2017 okrzyknęła firmę ABC Data.

Tytuł Człowieka Roku 2017 przypadł Annie Streżyńskiej –minister cyfryzacji w latach 2015–2018.

Raport zawierający wyniki głosowania i podsumowujący najnowsze trendy, ukaże się w lutowym numerze magazynu Mobility.

 • Sponsorem głównym Gali Mobility Trends była firma: Samsung
 • Sponsorzy: DGM, TelForceOne, LG, Blaupunkt, 4 PUBLICITY, Technikalia.pl
 • Partnerzy: Sony, Play, Mio, Hama, MyScreen, SanDisk, Maxcom, Świat Telefonów
 • Patron honorowy: Urząd Komunikacji Elektronicznej
 • Oficjalni patroni medialni: WP, Antyradio, Cityboard, Komórkomania, Mobility, Mobility News, Technikalia.tv
 • Patroni medialni: Telix, BransIT, TechOn, Pan Gadżet, eBiznes, MobiRANK, BeautyShow

 

Related Post

P6 Energy od Allview

Posted by - 20 stycznia 2015 0
Allview wprowadził na polski rynek smartfon P6 Energy. Posiada akumulator 5000 maAh, procesor Quad Core, 1 GB pamięci RAM, 5-calowy wyświetlacz,…

TIDAL w Plusie

Posted by - 19 lutego 2020 0
Oferta serwisu muzycznego TIDAL jest już dostępna dla wszystkich abonentów sieci Plus. Teraz mogą go zamówić klienci wszystkich rodzajów usług…

There are 2 comments

  1. Tomasz Cieślak |

   Oczywiście, zobacz GFK kto najwięcej sprzedaje smartfonów na świecie i w Polsce, poczytaj recenzje i zwróć uwagę na wyniki benchmarków … 🙂 2017 rok był bardzo udany dla Samsunga

   Reply

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *