Nowości HTC na MWC

144 0

HTC One M9_Gold_3V

HTC w trakcie targów w Barcelonie przedstawił swój tegoroczny flagowy model –  HTC One M9. Wyposażono go w nowy interfejs HTC Sense 7, który pokazuje najużyteczniejsze aplikacje w zależności od lokalizacji użytkownika. 

HTC One M9_Gunmetal_Left

Główny aparat robi zdjęcia o rozdzielczości 20 megapikseli i jest wyposażony w odporny na zadrapania obiektyw z szafirowego szkła. Aparat pozwala też kręcić filmy o rozdzielczości 4K. Wypasożono go w liczne nowe efekty, m.in. Shapes, Prismatic, Elements i Bokeh, pozwalają wykazać się artystyczną inwencją, a aplikacja Zoe automatycznie edytuje zdjęcia, dodając do nich wybrany podkład muzyczny.

HTC One M9_Silver_Back

HTC One M9 będzie dostępny w dwubarwnej wersji srebrno-złotej (silver-gold), oraz ciemnoszarej (gunmetal) od połowy marca w witrynie htc.com, u operatorów i w sklepach z elektroniką użytkową na terenie całej Polski.

Kolejną z nowości pokazanych przez HTC w trakcie MWC jest HTC Grip. To pierwsze inteligentne narzędzie do monitorowania kondycji fizycznej z odbiornikiem GPS tego producenta. Urządzenie współpracuje z UA Record, nową siecią zdrowotno-kondycyjną Under Armour, przeznaczoną dla sportowców i entuzjastów fitnessu. Grip współpracuje z systemami Android i iOS, a także akcesoriami Bluetooth, takimi jak monitory rytmu serca, rozszerzając ich funkcjonalność, przekazując dodatkowe dane wydajnościowe do platformy Under Armour Connected Fitness.

Grip może śledzić i rejestrować różne rodzaje aktywności (od biegu i jazdy rowerem do ćwiczeń na siłowni), jest też wodoodporny, a zatem idealny do monitorowania każdego kroku, od sali treningowej do prysznica, a nawet drogi do domu. Bateria o pojemności 100 mAh starcza na pięć godzin intensywnej pracy z włączonym odbiornikiem GPS, dzięki czemu Grip może dokładnie rejestrować trasę, odległość, tempo i spalanie kalorii, synchronizując dane w czasie rzeczywistym z siecią UA Record. Grip łączy się też z zewnętrznymi monitorami rytmu serca, takimi jak Under Armour A39. Fakt ten z pewnością docenią sportowcy, którzy chcą dokładnie monitorować puls podczas ćwiczeń. W przypadku typowego, mniej intensywnego użytkowania Grip może działać nawet 2,5 dnia bez konieczności doładowywania baterii, więc nadaje się doskonale do śledzenia codziennej aktywności.

HTC Grip będzie dostępny w dwóch kolorach: Deep Teal oraz Lime. Od wiosny 2015 r. dostępny będzie w sklepach w Ameryce Północnej.

Ostatnią z nowinek jest zapowiedź strategicznego partnerstwa z firmą Valve, HTC obiecuje całkowicie odmienić sposób w jaki konsumenci wchodzą w interakcję z technologią i otaczającym ich światem. Umożliwi to debiut pierwszego rozwiązania do wirtualnej rzeczywistości napędzanego technologią Valve Steam VR, a przeznaczonego dla końcowego odbiorcy. HTC Vive Developer Edition zostanie udostępnione na wiosnę, a edycja konsumencka pod koniec 2015 r.

 HTC Vive_White

Vive łączy w sobie technologie Valve z uznanym na całym świecie wzornictwem HTC, ustanawiając nowy, wysoki standard dla branży, która do tej pory zmagała się z wykroczeniem poza fazę koncepcyjną takich projektów.

HTC Vive_Black

źródło: HTC

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *