Ericsson prezentuje Ericsson Radio System

140 0

ericsson-hq-07-180x90

W trakcie trwającego Mobile World Congress Ericsson zaprezentował nowy modularny system radiowy, który rozbudowuje się w miarę zmieniającego się zapotrzebowania na drodze do technologii wielu standardów, wielu pasm i wielu warstw 5G. Prawie całkowicie eliminuje to problemy nabywania nieruchomości, trzykrotnie zwiększając gęstość pokrycia przy 50-procentowej poprawie wydajności energetycznej. System zapewni operatorom sieci infrastrukturę której potrzebują aby wspierać rosnące zapotrzebowanie na dane mobilne, które według szacunków osiągnie 25 eksabajtów miesięcznie do roku 2020, gdy skomercjalizuje się standard 5G. Nowa oferta zmniejsza całkowity koszt posiadania (TCO) o 20%.

 

Dzięki nowemu systemowi, operatorzy będą mogli indywidualnie rozwijać każdą siec mobilną aby spełniała ona obecne i przyszłe wymagania lokalne. Ericsson Radio System usprawnia reakcje operatora oraz redukuje kapitał i koszty funkcjonowania. Ericsson Radio System to najbardziej energooszczędne i kompaktowe rozwiązanie radiowe, zapewniające wiodącą wydajność przy niewielkim rozmiarze i wadze. Elastyczność charakteryzująca tą architekturę możliwa jest dzięki ukierunkowanemu wdrażaniu oprogramowania, które pozwala na szybkie i wydajne wprowadzanie nowych funkcji.

 

Przyszłościowe myślenie i pełna kompatybilność wcześniejszymi produktami Ericsson RBS 6000, nowy system chroni inwestycje operatorów i wspiera współistnienie obiektów. Innowacje umożliwiają Ericsson Radio System eliminację problemów nabywania nieruchomości , zmniejszają całkowity koszt posiadania i zapewniają wiodącą na rynku gęstość radiową. Innowacyjny system szynowy wymagający jednej śruby do instalacji przystosowuje się do każdego otoczenia nie zajmując powierzchni podłogi. Można go zainstalować w najmniejszych pomieszczeniach dzięki innowacyjnej wymianie powietrza i konfigurować w dowolnym obiekcie. Moduły radiowe można montować pionowo lub poziomo na szynach, płasko na kanale kablowym lub za anteną. Dzięki 5-krotnej redukcji potencjalnego obciążenia przeciwpodmuchowego, sprzęt jest lżejszy i bardziej wytrzymały przy zastosowaniu na wieżowcach.

Ericsson Radio System to modularne, kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje szeroki wachlarz produktów, w tym komórki makro i mikro, systemy antenowe, transport IP, węzły mikrofalowe, szyny i inny sprzęt montażowy. System powiększa się dzięki dwóm aktualizacjom oprogramowania sieciowego rocznie oraz ofercie Ericsson Global Services.

Nowy dodatek do oferty Ericsson Radio System to najmniejsza i najmocniejsza mikrokomórka na rynku, Radio 2203. Jego elegancki i minimalistyczny skandynawski design pasuje do każdego otoczenia.

Innym dodatkiem do system jest najpotężniejsze do tej pory pasmo bazowe, Baseband 5216. Jest ono w stanie obsłużyć dwukrotnie więcej komórek w porównaniu z istniejącymi jednostkami bazowymi, obsługuje równocześnie tryby LTE FDD i TDD  oraz do 80 000 subskrybentów.

Wszystkie rozwiązania backhaul są w pełni zintegrowane z Ericsson Radio System. Oferta została poszerzona o routery IP i szereg nowych dodatków do naszej oferty rozwiązań mikrofalowych MINI-LINK o jednostce wewnętrznej o 70 procent mniejszej przy najwyższej pojemności węzła mikrofalowego na rynku, mała komórka 1 Gbps przy wymiarach o 40 procent mniejszych i rozwiązanie E-band 8 Gbps. Nowa seria routerów 6000 obsługuje SDN i w pełni wspiera rosnące zapotrzebowanie na przepustowość dzięki produktom o przepustowości od 100 Gbps do 2,1 Tbps.

Pierwsze wdrożenia Ericsson Radio System będą miały miejsce w trzecim kwartale 2015 r. i będą pracować na oprogramowaniu Ericsson Networks Software 15B. Aktualizacje oprogramowania co pół roku upraszczają proces aktualizacji i cały system działa w ramach wspólnego systemu zarządzania, Ericsson Network Manager.

źródło: Ericsson

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *