Aplikacje mobilne atrakcyjne dla młodych

158 0

Sony Ericsson Xperia PLAY

Osoby młode (15-29 lat) stanowią główną grupę korzystającą ze swoich smartfonów na dworze oraz w trakcie podróżowania. Najpopularniejszą aktywnością outdoorową, wybieraną przez młodych jest korzystanie z mediów społecznościowych, granie i oglądanie materiałów wideo – wynika z badania Ericsson Consumer Lab.

Właściciele smartfonow powyżej 30-stki korzystają z aplikacji mobilnych głównie w domu. Jednocześnie, niezależnie od miejsca w którym przebywają, znacznie częściej niż osoby młode, korzystają z tradycyjnych form kontaktu, czyli połączeń głosowych i SMS.

13% użytkowników biorących udział w badaniu jest zadowolonych z jakości internetu podczas korzystania z mediów społecznościowych  na dworze. Jeszcze mniej pozytywnych opinii dotyczy oglądania materiałów wideo. 1 na 10 użytkowników odczuwa satysfakcję z korzystania z tego typu usług poza domem.

Osoby do 30 roku życia są grupą która najchętniej płaci za możliwość lepszego połączenia z internetem. Konsumenci w każdym wieku są skłonni do płacenia za poprawę jakości połączenia internetowego w domu znacznie częściej niż w przypadku internetu mobilnego. Młodzi Europejczycy do 30 roku życia są zdeklarowani płacić najwięcej za poprawę dostępu do mobilnego internetu  bo zwyczajnie częściej i szerzej korzystają z aplikacji na smartfony i tablety. 

Raport „The Indoor Influence” opisuje zwyczaje europejskich użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych w zależności od miejsca w którym przebywają.

źródło: Ericsson

 

Related Post

Zopo C2 debiutuje na rynku

Posted by - 13 października 2016 0
Do portfolio chińskiego producenta trafił właśnie budżetowy smartfon Zopo C2. Zopo C2 został wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości HD…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *