Inteligentny dom w zasięgu ręki

116 0

Prestigio smart home

Przyszłością na rynku wyposażenia domów i mieszkań jest coraz bardziej upowszechniająca się technologia bezprzewodowego zarządzania funkcjami takimi jak oświetlenie, zamykanie i otwieranie okien i drzwi, temperatura, a także dbałość o bezpieczeństwo domowników za sprawą różnorodnych czujników i sensorów.

Do wyboru są dwa warianty montażu – droższy, gdzie planowanie systemu powinno być sprzęgnięte czasowo z powstawaniem projektu architektonicznego oraz tańszy, w którym to modelu właściciel mieszkania kupuje przystępne cenowo moduły i korzystając z bezprzewodowego połączenia Wi-Fi / Z-Wave lub Bluetooth steruje całym systemem z poziomu smartfona lub tabletu. Ten drugi wariant jest nie tylko dziesięciokrotnie tańszy, ale dzięki jego wdrożeniu nie ma konieczności ingerowania w strukturę budynku, wiercenia w ścianach czy wykonywania innych zabiegów o charakterze dewastacyjnym.

 

Schemat systemu Smart Home Prestigio

 Prestigio_Smart_Home schemat

Zaletą rozwiązania Smart Home od Prestigio to modułowość systemu. Przykładowo, jeśli chcemy sterować jedynie oświetleniem i zamontować czujnik dymu to kupujemy dokładnie te moduły. System jest cały czas gotowy do rozbudowy, która de facto polega jedynie na dokupowaniu kolejnych opcji, które po podłączeniu zarządzane są za pośrednictwem smartfona. Niekwestionowaną zaletą jest też łatwy montaż, gdyż nie trzeba wzywać fachowca, ani samemu znać się na technologii. Wystarczy wykonać kilka nieskomplikowanych czynności takich jak wpięcie kolejnych czujników do inteligentnych gniazdek, a aplikacja zainstalowana na urządzeniu mobilnym sama włącza nowe moduły do istniejącego już systemu. Czytelny interfejs aplikacji Prestigio Smart Home poprowadzi krok po kroku do zakończenia procesu instalacyjnego.

 

 czujnik_gazu_dymu

Komfort i oszczędności

 

Zakup bezprzewodowego rozwiązania Prestigio Smart Home to nie jedyna oszczędność, na jaką możemy liczyć. Geneza wdrożenia systemów tego typu zakłada właśnie, że celem ich instalacji ma być zwiększony komfort i bezpieczeństwo przy znacznej redukcji kosztów za energię elektryczną. Sterowanie oświetleniem z wygodnej kanapy jest jednym z przykładów komfortu. Możemy sobie też wyobrazić sytuację, gdy wyjeżdżając na wakacje przez roztargnienie zostawiliśmy zapalone światło w salonie. Wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz aplikacja Smart Home Prestigio, aby wyłączyć generujące niepotrzebne koszty źródło światła znajdując się nawet na innym kontynencie. Pozostając jeszcze w klimacie wakacyjnym – dzięki czujnikom wykrywającym ruch, dym oraz wodę możemy w porę zaalarmować straż pożarną, policję lub inne służby, gdyż aplikacja na smartfonie powiadomi  nas o konkretnym zdarzeniu.

czujnik_ruchu

 

PRLED5E14

źródło: Prestigio

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *