Wpływ hałasu na produktywność pracowników

165 0

 

blackwire-725-female-workstation

 

Firma Plantronics przeprowadziła badania dotyczące produktywności osób narażonych na hałas w przestrzeni biurowej. Z danych zebranych w tym badaniu wynika, że dyskomfort w tym zakresie odczuwa 89.9% respondentów w Wielkiej Brytanii, 96.5% badanych Niemców i 93.5% Francuzów.

 

Współczesna organizacja biura, gdzie na dużej przestrzeni przebywa wiele osób mających w danym momencie różne zadania powoduje, że są oni narażeni na odgłosy zakłócające ich rytm pracy i mogące pogorszyć jakość pracy. Respondenci we wszystkich trzech krajach objętych badaniem przyznali, że spadek produktywności jest efektem hałasu w biurze, jednocześnie sugerując, że byliby znacznie bardziej wydajni w przestrzeni o zredukowanym nasileniu zakłócających odgłosów (Wielka Brytania 54.1%, Niemcy 65.1%, Francja 65.5%).

blackwire-725

Szacuje się, że roczne straty wynikające ze spadku wydajności spowodowanego przez hałas mogą sięgać nawet 15 000 funtów w odniesieniu do każdego senior managera. Nadmiar hałasu może skutkować bólami głowy i migrenami, a obie te przypadłości wskazywane były przez respondentów w krajach objętych badaniem. Jednocześnie trzy czwarte pytanych pracowników przyznało, ze ich pracodawcy ignorowali zgłoszenia dotyczące zbyt dużego hałasu w biurze.

 

Nowy standard pracy

 

Dynamika pracy w przestrzeni biurowej stale wzrasta, a średni tydzień pracy w siedzibie firmy dla 47.7% badanych Brytyjczyków, 51.4% Niemców i 51.3% Francuzów nadal obejmuje pięć dni roboczych. Wraz ze wspomnianym wzrostem dynamiki pracy zmienia się też sam design i rozplanowanie powierzchni biurowych na wzór otwartej przestrzeni z wieloma osobami siedzącymi obok siebie biurko w biurko. Taka organizacja pracy może mieć poważne konsekwencje w zakresie nakładania się na siebie różnych odgłosów identyfikowanych przez ogół pracowników jako hałas. Respondenci we wszystkich krajach objętych badaniem wskazali hałaśliwych kolegów jako czynnik przeszkadzający w wykonywaniu obowiązków służbowych.

c340-system

– Odpowiednia akustyka ma ogromny wpływ na skupienie i produktywność pracowników. Kluczowym jest zatem uświadomienie pracodawcom, jak istotne jest odpowiednie zorganizowanie środowiska pracy, aby ten szkodliwy czynnik zminimalizować. Z pasją wdrażamy rozwiązania, dzięki którym pracownicy mogą komfortowo realizować swoje zadania, niezależnie od tego czy ich miejscem pracy jest biurowy open space, lotnisko, kawiarnia czy własne mieszkanie – mówi Philip Vanhoutte, Senior Vice President i Dyrektor Zarządzający w regionie Europy i Afryki, Plantronics.

 

Zestawy słuchawkowe redukujące poziom hałasu

 

Rozmowy telefoniczne powinny być słyszalne w dobrej jakości na każdym z użytkowanych w biurze urządzeń. Niestety badanie pokazało, że w dużym natężeniu hałasu najtrudniejszym do wykonania zadaniem jest odbieranie połączeń przychodzących (Wielka Brytania 63%, Niemcy 51%, Francja 59.8%). Z nowymi produktami UC Plantronics http://bit.ly/1MCEckG pracownicy biurowi mogą komfortowo i w skupieniu wykonywać swoje codzienne obowiązki, odgradzając się od nadmiernego hałasu panującego w przestrzeni typu open space.

blackwire-725-system

Zestaw słuchawkowy Blackwire 725 http://bit.ly/1Vk4XAo to pierwszy w portfolio firmy produkt z aktywną redukcją szumów (ANC) zaprojektowany dla osób, które chcą pozostać skupione na swoich biurowych obowiązkach. Z kolei słuchawka Bluetooth Voyager Edge UC http://bit.ly/1Vk5m5Z to produkt skierowany do osób, które spędzają dużo czasu poza biurem, w podróży. Z kolei przystawka konferencyjna Calisto 600 http://bit.ly/1Gv1vYv to poręczne urządzenie, które sprawdzi się w salkach konferencyjnych. Portfolio zamyka telefon Clarity 340 http://bit.ly/1eaJjNb dedykowany osobom, które preferują dobrą jakość dźwięku.

 

źródło: Plantronics

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *