Trenuj świadomie z Garminem

158 0

Forerunner 230

 

Garmin zaprezentował urządzenia  zegarki Forerunner 230 i 235, które pomagają w budowaniu formy i biciu życiowych rekordów. Oba modele współpracują z czujnikami tętna na klatkę piersiową. Forerunner 235 został dodatkowo wyposażony w technologię Garmin Elevate, służącą do monitorowania tętna na nadgarstku. Tętno i jego strefy wyświetlane są na czytelnym, kolorowym ekranie, umożliwiając prowadzenie efektywniejszych treningów biegaczom, którzy dopiero zaczynają śledzić te parametry. Po połączeniu zegarków Forerunner 230 i 235 z kompatybilnym smartfonem można odczytywać na nim powiadomienia z telefonu oraz korzystać z motywacyjnych komunikatów audio informujących o czasie pokonywanych okrążeń. Funkcja monitorowania codziennej aktywności w zegarku Forerunner 235 wzbogacona została o parametry tętna, dzięki czemu dostarcza precyzyjniejsze informacje o spalanych kaloriach. Obydwa modele są kompatybilne z platformą Connect IQ, z której pobierać można dodatkowe aplikacje, widgety, tarcze w celu personalizacji urządzenia.

 

Forerunner 230 i Forerunner 235 korzystają z systemów satelitarnych GPS i GLONASS, dzięki czemu szybko. Wbudowany akcelerometr rejestruje dane dystansu i tempa podczas biegów w zamkniętym pomieszczeniu, bez potrzeby korzystania z oddzielnego czujnika na nogę. Forerunner 235 wyposażony został w czujnik optyczny Garmin Elevate, służący do monitorowania tętna na nadgarstku, w związku z czym użytkownik nie musi już korzystać z opaski na klatkę piersiową. Zarówno model Forerunner 230, jak i 235 wyposażono w większe, czytelne w pełnym słońcu kolorowe wyświetlacze umożliwiające szybkie odczytywanie niezbędnych informacji o tętnie. Na podstawie danych z pulsometru zegarki Forerunner 230 i 235 określają szacowany pułap tlenowy (VO2 max), prognozują czas ukończenia biegu na wybranym dystansie i obliczają czas regeneracji, aby biegacze wiedzieli, jak długo powinni odpoczywać przed następnym wyczerpującym treningiem.

Forerunner230-series

 

Oba modele wyposażone zostały w zaawansowane funkcje treningowe. Virtual Partner umożliwia porównywanie swojego biegu do wirtualnego zawodnika w czasie rzeczywistym, natomiast korzystając z funkcji Virtual Racer można się ścigać ze swoimi rekordami. Po włączeniu funkcji Auto Pause, zegarek będzie automatycznie wstrzymywał rejestrowanie biegu, kiedy zatrzymamy się przed przekroczeniem jezdni lub aby napić się wody i następnie będzie kontynuował zapis, jak ruszymy. Zegarki pozwalają na zdefiniowanie automatycznego okrążenia w oparciu o dystans i czas, abyśmy mogli następnie porównywać parametry biegu na tych odcinkach. Można ustawić w nich alert tempa i tętna, aby wspierały w osiąganiu zamierzonych parametrów biegu. Istotne jest również, że modele Forerunner 230 i 235  obsługują treningi interwałowe.

Dzięki aplikacji Garmin Connect Mobile można sparować zegarek z kompatybilnym smartfonem i korzystać z szeregu funkcji smart. Na ekranie Forerunner 230 i 235 odczytywać można powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMSy, e-maile, powiadomienia z kalendarza i portali społecznościowych. Nową funkcją są komunikaty audio, telefon informuje o tempie i czasach kolejnych okrążeń podczas treningu. Z poziomu zegarka można sterować odtwarzaniem muzyki, bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni. Obydwa modele są kompatybilne z platformą Connect IQ, co umożliwia personalizację zegarków. Z platformy pobierać można bezpłatne aplikacje, widgety czy tarcze zegarka.

Forerunner235

Zegarki sparowane ze smartfonem bezprzewodowo przesyłają dane do platformy Garmin Connect. Dzięki temu użytkownicy w każdym momencie mają dostęp do szczegółowych parametrów aktywności, mogą monitorować czas snu, uczestniczyć w wyzwaniach na największą liczbę kroków, a także korzystać z wielu innych opcji. W pamięci zegarków zapisać można do 200 godzin aktywności. Prosty w obsłudze interfejs aplikacji Garmin Connect Mobile umożliwia łatwy dostęp do istotnych dla użytkownika informacji o bieżących aktywnościach oraz o rozwoju trendów w czasie. Aplikację można połączyć z kontem w serwisie MyFitnessPal, monitorować nie tylko spalane, ale również spożywane kalorie i planować dietę.

 

Forerunner 230 charakteryzuje się długim czasem pracy na baterii wynoszącym 16 godzin w trybie treningowym i 5 tygodni w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności i obsługą powiadomień. Bateria modelu Forerunner 235 wytrzymuje 11 godzin w trybie treningowym i 9 dni w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności i obsługą powiadomień. Obydwa modele charakteryzują się klasą wodoszczelności 5 atm, co oznacza, że są odporne na ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na 50 m4.

Oba modele mają trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2015 r.

źródło: Garmin

Forerunner235_HR_Forerunner235_HR_

 

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *