Systemy fax-serwerowe XMedius marki SAGEMCOM w dystrybucji KONTELa

120 0

graph_SP_rev

Wymiana infrastruktury na nowszą jest dla wielu firm, zwłaszcza z sektora MSP, dużym obciążeniem finansowym, ale też wyzwaniem organizacyjnym. Aby firma mogła w dynamiczny sposób migrować z technologii TDM do świata IP pomaga zakup jednego z rozwiązań SAGEMCOM serii XMediusFAX.

Firmy pracujące w oparciu o tradycyjne urządzenia faksujące, a jednocześnie posiadające infrastrukturę VoIP, mogą z powodzeniem wdrożyć system faksowy XMedius SAGEMCOM  i wysyłać dokumenty w formie e-maila. – To bardzo wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które unowocześniły swoją infrastrukturę telekomunikacyjną i jednocześnie nadal mogą komunikować się ze światem wymagając  przesyłania w sprawdzony i zaufany sposób podpisanych dokumentów i formularzy za pomocą telefaksu. Nasze serwery faksowe, działające w oparciu o protokół Fax over IP (T.38) i Voice over IP, pozwolą w wygodny sposób wysyłać, odbierać a także zarządzać w czasie rzeczywistym faksami i integrować się z systemami elektronicznego obiegu dokumentów. XMediusFAX jest narzędziem oszczędzającym czas pracowników biurowych, a tym samym umożliwiającym im skupienie się na bardziej produktywnych zadaniach. Cena wdrożenia serwera faksowego zależy od wersji i wielkości rozwiązania, ale zazwyczaj zwrot z inwestycji jest kwestią kilku miesięcy – wyjaśnia Iwona Zawiślak, Product Manager XMediusFax marki SAGEMCOM w firmie KONTEL, która posiada wyłączność na dystrybucję w Polsce.

Zaletą opisanego rozwiązania jest oszczędność związana z redukcją kosztów telekomunikacyjnych w porównaniu z tradycyjnym faksowaniem, łatwa integracja z aplikacjami na PC i klientami poczty elektronicznej, CRM, parkiem drukarek, jak też z nowoczesną infrastrukturą polegającą na wspólnym wykorzystaniu serwerów funkcjonujących w zwirtualizowanym środowisku. Dodatkowo można obniżyć koszty rezygnując z posiadania niezależnego, równoległego parku telefaksów wraz z jego dodatkowymi zasobnikami papieru, tonerami i uwolnić zasoby personelu technicznego do ważniejszych dla firmy zadań. Kolejną przewagą jest niezawodność i dużo większa wydajność uzyskiwana dzięki wprowadzeniu systemu fax-serwerowego, a to dlatego że nie tworzy się fizyczny zator przy urządzeniu faksowym, do którego dziś zwykle ustawia się kolejka pracowników. Wiele instytucji decyduje się na rozwiązanie fax-serwera XMediusFax ze względu na podwyższone bezpieczeństwo korespondencji, która przychodząc trafia do adresata bezpośrednio i możliwość wysyłania dokumentów bez konieczności uprzedniego wydruku, a potem niszczenia czy przechowywania w fizycznej postaci. Ideą rozwiązania XMediusFax jest integracja ze wszystkimi stanowiskami pracy. Dzięki licencjonowaniu na linie faksowe – tzw. kanały, każdy pracownik ma bezkosztowo dostęp do serwera faksowego, zupełnie tak jak do poczty e-mail.

źródło: Kontel

 

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *