Sony i jego nowe zestawy audio

165 0

Firma Sony wprowadza nowe, zmodernizowane zestawy audio o dużej mocy, które pozwalają zmienić domowy salon w parkiet do tańca, stworzyć w nim atmosferę dobrego klubu — i przetańczyć całą noc w gronie przyjaciół.

MHC-V7D: mocny bas z niewielkiego zestawu

Wyróżnikiem zestawu Sony MHC-V7D jest wspomniany mocny bas. Zapewnia go między innymi nowa technologia Sony Smart High Power,która zwiększa ciśnienie akustyczne do poziomu odpowiadającego mocy 1550 W[1] (moc skuteczna 1440 W, 105,5 dB SPL). Model MHC-V7D jest także wyposażony w technologię Sony Clear Audio+™, która optymalizuje brzmienie po naciśnięciu jednego przycisku, oraz tryb Futbol wzmacniający wrażenie uczestnictwa w imprezie sportowej. Połączenie tych rozwiązań pozwala z łatwością uzyskać optymalny dźwięk zarówno podczas wieczornego relaksu w domowym zaciszu, jak i meczu czy imprezowania z przyjaciółmi.

MHC-V7D_partylight

Odtwarzane utwory można wzbogacać prostymi w użyciu efektami dźwiękowymi DJ i Sampler, takimi jak reakcje widowni czy trąbki stadionowe. Fani Karaoke mają do dyspozycji dwa wejścia mikrofonowe. Atmosferę na parkiecie będzie jednak podgrzewał nie tylko grzmiący bas: zintegrowany, regulowany system oświetlenia pobudza także wzrok i zapewnia synchronizację efektów świetlnych z rytmem muzyki.

Nowością w modelu MHC-V7D jest technologia obsługi gestami, która pozwala wejść w rolę prawdziwego didżeja i sterować muzyką oraz światłem prostym skinieniem ręki.

W zestawie MHC-V7D nie mogło również zabraknąć technologii NFC™ i Bluetooth®. Pozwalają one na szybkie podłączenie smartfona i bezprzewodowe odtwarzanie zapisanych w nim utworów. Nowa aplikacja SonyFiestable zapewnia pełną kontrolę nad muzyką i światłami — nawet w czasie zabawy z przyjaciółmi na parkiecie. Przy jej użyciu można dodawać efekty DJ i odtwarzać głos. Po pobraniu aplikacji z serwisu Google Play™ lub App Store wystarczy połączyć zestaw MHC-V7D ze smartfonem, który zacznie pełnić rolę pilota.

MHC-V7D_SPH_wave

Zestaw ma jednoelementową konstrukcję i zajmuje mało miejsca. Można go również używać w trybie Party Chain, w którym urządzenie jest sprzężone z innymi współpracującymi zestawami audio o dużej mocy, takimi jak SHAKE-X3D i SHAKE-X1D.

Mocne uderzenie z zestawów SHAKE-X3D i SHAKE-X1D

Nowy zestaw SHAKE-X3D doskonale sprawdza się zarówno przy świętowaniu w gronie znajomych, jak i słuchaniu ulubionych nagrań w spokojny weekend. Jego dwudrożne kolumny zawierają 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy, zapewniający czyste tony wysokie, oraz 25-centymetrowy głośnik niskotonowy, służący do reprodukcji basu. Uzyskanie ciśnienia akustycznego będącego odpowiednikiem 2300 W[2] (moc skuteczna 1200 W, 114,0 dB SPL) umożliwia nowa technologia Smart High Power. Dzięki niej w domowym salonie tworzy się zupełnie wyjątkowa atmosfera. Technologia Sony Sound Pressure Horn zwiększa poziom ciśnienia akustycznego, a tym samym siłę i głębię basu. Przywracaniem sygnałów o wysokiej częstotliwości, często traconych przy kompresji dźwięku, zajmuje się technologia DSEE™ (Digital Sound Enhancement Engine). SHAKE-X3D to zestaw głośnikowy na różne okazje. Dzięki trybowi Party Chain można nawet łączyć z nim inne współpracujące zestawy hi-fi — i uzyskać w ten sposób jeszcze mocniejszy dźwięk.

SHAKE-X1D_mainJPG

Użytkownicy zestawu SHAKE-X3D mogą również jednym naciśnięciem przycisku wybierać typowe efekty DJ. Wbudowany system oświetlenia pozwala czuć się prawie jak w klubie. Dzięki technologiom NFC™ iBluetooth® można strumieniowo transmitować muzykę ze smartfona lub innego urządzenia, jak również sterować zestawem przy użyciu aplikacji Fiestable, dostępnej do pobrania z serwisów Google Play i App Store.

SHAKE-X1D_SPH_wave-1200

W ofercie jest również zestaw SHAKE-X1D. Ma on wszystkie cechy modelu Shake-X3D, od którego różni się mniejszymi wymiarami i wytwarzaniem ciśnienia akustycznego odpowiadającego mocy 1850 W[3].

Szczegółowe dane

Kod modelu MHC-V7D SHAKE-X3D SHAKE-X1D
Zasilanie Napięcie przemienne 220–240 V, 50/60 Hz Napięcie przemienne 120–240 V, 50/60 Hz Napięcie przemienne 120–240 V, 50/60 Hz
Moc wyjściowa dźwięku Całkowita moc skuteczna (RMS) 1440 W 1200 W 1200 W
Funkcja Funkcja CD, DVD, USB (x2), FM, wejście audio (x2), NFC, Bluetooth (iAP over BT) CD, DVD, USB (x2), FM, AM, wejście audio (x2), NFC, Bluetooth (iAP over BT) CD, DVD, USB (x2), FM, wejście audio (x2), NFC, Bluetooth (iAP over BT)
Wejścia i wyjścia Analogowe wejścia audio 2 2 2
Analogowe wyjścia audio 1 1 1
Kompozytowe wyjścia wideo 1 1 1
Port(y) USB 2 2 2
Wyjście na przedni głośnik 1 2 2
Wejścia mikrofonowe 2 (φ6) 2 (φ6) 2 (φ6)
Dźwięk Funkcja wzmocnienia basu (Bass Boost) MEGA BASS MEGA BASS MEGA BASS
Poprawianie brzmienia DSEE (AUTO) DSEE (AUTO) DSEE (AUTO)
Tryb „Futbol” TAK (wyłączony / narracja włączona / narracja wyłączona) TAK (wyłączony / narracja włączona / narracja wyłączona) TAK (wyłączony / narracja włączona / narracja wyłączona)
Tryb Party Chain Tak Tak Tak
Dolby® Digital Tak Tak Tak
Możliwości rozrywkowe Rozrywka w dźwięku Tak Tak Tak
Oświetlenie głośnika Tak (FLASH) Tak (wielobarwne) Tak (wielobarwne)
Oświetlenie na zabawę Tak (RGB/góra i podłoga)
Obsługa gestami Tak Nie Nie
Krótki opis System przedniego głośnika Trójdrożny Dwudrożny Dwudrożny
Liczba przedniech głośników 1 2 2
Obsługiwane aplikacje Aplikacje Tak (SongPal i Fiestable) Tak (SongPal i Fiestable) Tak (SongPal i Fiestable)
Jednostka centralna Przybliżone wymiary (szer. x wys. x gł., cm) 340 x 924 x 320 mm 455 × 165 × 330 mm 455 × 165 × 330 mm
Przybliżona waga (kg) 19 kg 5,9 kg 5,9 kg
Przedni głośnik Przybliżone wymiary (szer. x wys. x gł., cm) 340 x 924 x 320 mm 368 × 585 × 358 mm 315 x 490 x 355 mm
Przybliżona waga (kg) 19 kg 14,5 kg 11,5 kg

[1] W porównaniu z modelem Sony z 2014 roku.

Rzeczywista moc skuteczna (RMS) 1440 W, 105,5 dB SPL; podwyższanie ciśnienia akustycznego do poziomu odpowiadającego 1550 W z użyciem technologii Smart High Power

[2] W porównaniu z modelem Sony z 2014 roku.
Rzeczywista moc 1200 W; podwyższanie poziomu mocy do 2300 W z użyciem technologii Smart High Power

[3] W porównaniu z modelem Sony z 2014 roku.Rzeczywista moc 1200 W; podwyższanie poziomu mocy do 1850 W z użyciem technologii Smart High Power

Źródło: Sony

SHAKE-X1D_SPH-1200

Related Post

galaxy note 9

Samsung Galaxy Note9 w bieli?

Posted by - 6 listopada 2018 0
Najnowszy flagowiec Samsunga zadebiutował w czterech kolorach: niebieskim, czarnym, różowym oraz miedzianym. Wkrótce po premierze zadebiutował piąty wariant kolorystyczny –…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *