Smartfon z klapką

177 0

Firma LG Electronics (LG) wprowadza na ogólnoświatowy rynek swoją najnowszą hybrydę zaprojektowaną z myślą o użytkownikach, którzy tęsknią za telefonami z klapką. Pierwszy tego typu smartfon w portfolio firmy, LG Gentle był dostępny tylko na rynku koreańskim, jednak tym razem postanowiono poszerzyć ofertę i wprowadzić nowe rozwiązanie także w innych krajach. Dzięki temu jeszcze w tym miesiącu nowy smartfon LG Wine Smart zadebiutuje m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Kazachstanie, Japonii, Wielkiej Brytanii, a także w Polsce.

LG Wine Smart_1

Smartfon Wine Smart łączy dobrze znaną, rozkładaną konstrukcję telefonu z rozwiązaniami typowymi dla smartfonów: wygodnym ekranem dotykowym, szybką transmisją danych oraz dostępem do aplikacji.

Smartfon wyposażono w system operacyjny Android Lollipop 5.1.1, dzięki czemu płynnie mają działać na nim także najnowsze aplikacje. Z myślą o entuzjastach telefonów z klapką, firma LG wyposażyła smartfon Wine Smart w dużą klawiaturę 3×4. Oprócz klawiszy numerycznych umieszczono na niej także przyciski skrótów umożliwiające natychmiastowy dostęp do najczęściej używanych funkcji, takich jak połączenia telefoniczne, książka adresowa, wiadomości tekstowe czy aparat fotograficzny.

LG Wine Smart_2

W urządzeniu zastosowano 3,2-calowy wyświetlacz HVGA, na którym prezentowane są duże ikony rozmieszczone w układzie 3×3. Wine Smart wyposażono także w opracowaną przez LG funkcję Safety Care. Jej działanie pozwala w określonych sytuacjach szybko wysyłać do wybranych osób wiadomość z prośbą o pomoc oraz informacją o bieżącej lokalizacji użytkownika.

„Projektując LG Wine Smart chcieliśmy stworzyć Smartfon dla konsumentów, którzy tęsknią za telefonami z klapką,“ powiedział Juno Cho, prezes oraz dyrektor generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Konsumenci nie powinni tracić korzyści, jakie niesie rewolucja zapoczątkowana przez smartfony, tylko dlatego, że są przywiązani do określonej konstrukcji telefonu. Dzięki LG Wine Smart, entuzjaści telefonów z klapką nie muszą rezygnować z najnowszych rozwiązań technicznych“.

LG Wine Smart_3

Tylko czy to ma sens? Nie jestem przekonany. Jeśli ktoś szuka smartfona – to z pewnością nie będzie satysfakcjonował go tak mały wyświetlacz o niskiej rodzielczości jaki ma Wine Smart. Jeśli zaś ktoś tęskni za dużą klawiaturą i prostotą obsługi, temu z pewnością na guzik potrzebny jest smartfon.

Może się mylę, ale osobiście nie wróżę urządzeniu wielkiego sukcesu.

Podstawowe dane techniczne:

  • Procesor: 1.1GHz Quad-Core
  • Wyświetlacz: 3.2-inch HVGA (480 x 320)
  • Pamięć: 4GB ROM / 1GB RAM / MicroSD
  • Aparat: Tylny 3MP / Przedni VGA
  • Pojemność baterii: 1,700mAh (wyjmowana)
  • System operacyjny: Android 5.1.1 Lollipop
  • Wymiary: 117.7 x 58.7 x 16.6mm
  • Waga: 143g
  • Zakresy częstotliwości: 4G LTE / HSPA+ 42Mbps (3G)
  • Łączność: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.1 / USB 2.0

Dostępne kolory: Czerwony / Niebieski

Źródło: LG

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *