Pokemon GO: powrót Mewtwo i ponad 520 milionów pobrań

32 0

W Pokemon GO nadal gra wielu, wpływ na to miała niewątpliwie także niedawna premiera filmu „Detektyw Pikachu”. Osoby szukające pokemonów chętnie wydają pieniądze w PokeStopach, co cieszy twórców z Niantic. Gra generuje duże przychody.

Przez jakiś czas było cicho o grze na naszej stronie. Ostatnio pisaliśmy o świątecznym evencie oraz wprowadzeniu nowych funkcjonalności. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Pokemon GO pojawiło się trzy lata temu na telefonach i cztery dni temu obchodziło 3 urodziny. Produkcja przechodziła przez liczne trudności, jednak przez cały czas przyciągała graczy. Na ten moment grę pobrało około 520 milionów graczy, jednak liczba z każdym dniem rośnie.

Według raportu Sensor Tower – gra bazująca na modelu free-2-play (czyli bez obowiązkowych opłat abonamentowych) przyniosła 2,65 miliarda dolarów zysku. Podana kwota liczona jest od startu produkcji na urządzeniach mobilnych.

Jeśli chodzi o płacenie za usługi dostępne w grze, to najchętniej płatności dokonują Amerykanie. Wydali bowiem blisko 928 milionów dolarów na mikrotransakcje, co stanowi 35% zysków. Natomiast w Japonii, na różne produkty ułatwiające grę wydali 779 milionów dolarów – 29% zysków. Na trzecim miejscu są Niemcy z kwotą 159 milionów dolarów. Większość zysków generowana jest przez Google Play.

Co więcej, Sensor Tower uważa, że wraz z końcem roku, kwota wydana przez graczy na grę wyniesie 3 miliardy dolarów.

Tego jednak nie koniec. Gracze w okresie od 10 do 31 lipca będą mogli zmierzyć się z nowym stworem. Będzie to legendarny Mewtwo w zbroi, który powstał poprzez uzyskanie DNA mitycznego Mew. Okazało się jednak, że Mewtwo jest zbyt silny, dlatego został on zamknięty w przygotowanym specjalnie dla niego pancerzu. Poniżej znajdziecie oficjalny premierowy zwiastun.

Źródło 1 | źródło 2

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *