HCE w BZ WBK

141 0

BZWBK Screenshot

Klienci BZ WBK mogą płacić swoim smartfonem zbliżeniowo w sklepach bez konieczności wymiany karty SIM, specjalnej umowy z operatorem komórkowym czy dostępu do internetu. Bank udostępnił w aplikacji BZWBK24 mobile płatności wykorzystujące technologię HCE. Umożliwia ona dokonywanie płatności telefonem równie szybko i łatwo, jak kartą zbliżeniową. Wystarczy włączyć funkcję NFC w telefonie.

 

Bank Zachodni WBK udostępnił innowacyjną usługę mobilnych płatności zbliżeniowych
z wykorzystaniem technologii HCE (Host Card Emulation). Teraz zamiast tradycyjnej karty płatniczej klienci BZ WBK, posługujący się aplikacją BZWBK24 mobile po zawarciu stosownej umowy, mogą zbliżyć do terminala w sklepie swój telefon i w ten sposób uregulować należność. Dzięki wykorzystaniu technologii HCE kluczowe dla dokonania operacji dane generowane są z wykorzystaniem chmury, a nie jak w przypadku innych rozwiązań – karty SIM telefonu. Nie trzeba więc wiązać się z konkretnym operatorem komórkowym. Klient nie musi tracić też czasu na wymianę karty SIM i nie ponosi kosztów takiej operacji.

Z nowym rozwiązaniem w BZWBK24mobile można płacić zbliżeniowo smartfonem wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, czyli w ponad 310 tys. terminali w Polsce. Aby skorzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych wystarczy telefon z systemem Android (w wersji minimum 4.4), obsługujący technologię NFC oraz zainstalowaną aplikację BZWBK24 mobile (w jej najbardziej aktualnej wersji).

BZWBK Screenshot (1)

 

Aby rozpocząć korzystanie z płatności zbliżeniowych telefonem, należy uruchomić aplikację BZWBK24 mobile i kliknąć w menu po lewej stronie w opcję „Zapłać zbliżeniowo”. Następnie, postępując według wskazówek widocznych na ekranie telefonu, należy wybierać kartę debetową Visa Mobile lub MasterCard Mobile. Jest to darmowa karta wirtualna, zapisywana w aplikacji BZWBK24 mobile i przypisana do wskazanego rachunku osobistego. Po zaakceptowaniu warunków i zawarciu umowy w formie elektronicznej, karta będzie dostępna w naszym telefonie. Wystarczy ją włączyć i od tej chwili można płacić zbliżeniowo smartfonem. Płatności do kwoty 50 zł nie wymagają dodatkowej autoryzacji. Aby płacić telefonem zbliżeniowo za zakupy powyżej 50 zł, należy nadać wirtualnej karcie czterocyfrowy PIN. Można to zrobić w BZWBK24 internet.

Po aktywowaniu usługi na telefonie, płatności zbliżeniowych można dokonać bez logowania do aplikacji bankowości mobilnej. Wystarczy odblokować telefon i przyłożyć go do czytnika POS. Należy jedynie upewnić się, czy antena NFC w smartfonie jest włączona. Korzystanie z tej możliwości nie wymaga połączenia z internetem.

źródło: BZ WBK

 

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *