eTornister Plusa w Ciechanowie

111 0

 LG G Pad 8.3_01

 

 

Tornistry uczniów pierwszych klas Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie będą lżejsze, gdyż w ręce pierwszoklasistów trafią tablety wyposażone w  platformę edukacyjną zapewniającą dostęp do multimedialnych podręczników, ćwiczeń i lektur na urządzeniach mobilnych, a także Internet LTE od Plusa. To wszystko w ramach programu eTornister.

 

Wdrożenie programu poprzedziły konsultacje społeczne, prowadzone przez prezydenta miasta. Rodzice chętnie przyjęli propozycję prezydenta. Przystąpienie do programu nie będzie wiązać się dla nich z żadnymi kosztami. Uczniowie będą mogli korzystać z tabletów zarówno w szkole jak i w domu. Tablety trafią również do nauczycieli.

Do pilotażowego programu eTornister w Ciechanowie wybrano Gimnazjum Nr 4, którego uczniowie w ostatnich trzech latach osiągali najlepsze wyniki egzaminów gimnazjalnych. Łącznie w ręce uczniów i nauczycieli trafi ponad 100 tabletów.

Wdrożenie eTornistra obejmuje również aplikację edukacyjną Elektroniczny Rozkład Lekcji, którą przygotował uczeń ciechanowskiej szkoły, Wojciech Zięba.

eTornister to platforma edukacyjna wyposażona w podręczniki i ćwiczenia szkolne oraz dostęp do Internetu, zintegrowane w nowoczesnym tablecie z technologią LTE. Jest to produkt oferowany przez operatora sieci Plus, przeznaczony dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt eTornister realizowany jest wspólnie z partnerami:

  • LG Electronics Polska, który dostarcza wysokiej jakości tablety LG PAD 8.0 z szybkim Internetem LTE.
  • PZU, który ubezpiecza urządzenia.
  • Dostawcą platformy eTornister jest firma Mobile Box SA z Poznania, a treści edukacyjne dostarczane są przez wiodące wydawnictwa edukacyjne.

Do projektu eTornister mogą się przyłączać samorządy i szkoły w całej Polsce.

źródło: Plus

Related Post

Audioteka w Plushu

Posted by - 17 września 2015 0
Od dziś w Strefie Plusha dostępna jest nowa promocja „Audioteka w Plushu”. W jej ramach wszyscy użytkownicy usług „na kartę”…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *