Czy Huawei podgryzie Note 5?

110 0

Nie od dzisiaj wiadomo, że na chwilę obecną Samsung zdecydował się nie wprowadzać na rynki europejskie swojego phabletu Note 5. Tłumaczy to możliwą kanibalizacją pomiędzy właśnie Note 5 a Galaxy S6 Edge +. Wiąże się to z tym, że wielbiciele korzystania z rysików pozostaną niestety opuszczeni i nie zaznają najnowszego sprzętu wyposażonego w to udogodnienie.

Jednak być może niedługo. Chiński producent Huawei rozpoczął bowiem niedawno poszukiwanie producenta rysików, które miałyby zapewnić podobną funkcjonalność jak te stosowane w Note 5. Po co? Aby wypełnić lukę i wlać w nią swoje urządzenie. Rynek phabletów jest bowiem nie tylko duży, ale i systematycznie rosnący. Warto więc się nim głębiej zainteresować, zaś po kroku Samsunga na placu boju pozostaje właściwie jedynie LG G4 Stylus, nie zapewniający jednak high-endowej specyfikacji technicznej.

huawei-mate-s-main

Nowe urządzenie Huawei ma mieć także zaimplementowaną funkcję „palm rejection”, dzięki której urządzenie będzie ignorować dotknięcie palcem, jeżeli akurat na ekranie używany jest rysik, bądź znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie.

Czy te doniesienia okażą się prawdą – pewnie zobaczymy już wkrótce. Jedno jest pewne. Konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a z punktu widzenia nas – czyli użytkowników – jest jak najbardziej pożądana.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *