Coolpad idzie na wojnę z Xiaomi!

212 0
W chinach rozpoczął się bratobójczy pojedynek. Coolpad pozwał Xiaomi za naruszenie ich patentów związanych z UI, designem urządzeń oraz slotem na karty micro SD – dual SIM.

Jiang Chao – CEO marki Coolpad oraz Syed Tajuddin – CEO indyjskiego oddziału firmy, zdradzili, że Coolpad będzie wszelkimi możliwymi środkami bronił swoich patentów i ścigał tych, którzy bezprawnie z nich korzystają. Według pozwu, który został złożony w prowincji Jiangsu w Chinach, Coolpad domaga się natychmiastowego wstrzymania produkcji i sprzedaży takich urządzeń jak: Xiaomi Mi 6, Mi Max 2, Mi Note 3, Mi 5X, Redmi Note 4X oraz Mi Mix 2.

Niestety drugi z głównych zainteresowanych – Xiaomi, nie zdecydował się na razie na jakikolwiek komentarz w tej sprawie.

Czy tylko mi to wygląda na tani chwyt ze strony Coolpada, który pozwoli zarobić nieco grosza z ewentualnego odszkodowania?

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *