TIER nabiera tempa i wkracza ze swoimi e-hulajnogami na ulice Warszawy

54 0
Na ulice Warszawy wyjechały e-hulajnogi TIER. Już na starcie neutralnych klimatycznie pojazdów będzie wystarczająco dużo, by znaleźć jedną w okolicy, a docelowo, wraz ze wzrostem zainteresowania, ich liczba może osiągnąć nawet kilka tysięcy. Wraz z rozpoczęciem działalności w stolicy TIER świętuje też pierwszą okrągłą rocznicę pojawienia się na polskim rynku oraz rekordową liczbę pół miliona przejazdów, wykonanych przez użytkowników w ciągu pierwszych 100 dni obecności marki w Polsce. Warszawa jest ważnym krokiem na drodze dynamicznego rozwoju operatora. Będzie dziesiątym miastem w Polsce i 128 na świecie, w którym TIER zmienia mobilność na dobre.

Ramię w ramię z Miastem

Dzięki szczegółowej analizie, eliminacji oraz kompensacji emisji na każdym etapie działalności firmy, TIER jest w 100% neutralny klimatycznie już od stycznia 2020 roku. Z kolei Warszawa to jedyne miasto w Polsce, które złożyło oficjalną deklarację osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Dzięki temu e-hulajnogi TIER stanowić będą ważny element ekologicznej i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni miejskiej, a także będą realną alternatywą dla transportu spalinowego.

Oferowanie wygodnych rozwiązań dla mieszkańców oraz bliska współpraca z miastem to podstawowe zasady, którymi TIER kieruje się na drodze zrównoważonego rozwoju swoich usług. Z tego powodu, na długo przed pojawieniem się w Warszawie, operator aktywnie włączył się w rozmowy z tutejszym Zarządem Dróg Miejskich, których celem było stworzenie zasad współdziałania miasta z firmami działającymi w sektorze mikromobilności.

Wejście do Warszawy to niewątpliwie ważny krok dla TIER w zmienianiu polskiej mobilności na dobre.Od momentu, gdy udostępniliśmy e-hulajnogi w Trójmieście minęło sto niezwykle intensywnych dni.W międzyczasie pojawiliśmy się w ośmiu kolejnych miastach w Polsce, a nasi użytkownicy wykonali w tak krótkim czasie okrągłą liczbę pół miliona przejazdów. To wymierny dowód na to, że nasze e-hulajnogi zyskują sympatię mieszkańców jako najwygodniejsze i najbezpieczniejsze. Jestem przekonany, że tak samo ocenią je Warszawiacy. – komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Polsce.

Zupełnie nowa jakość e-hulajnóg

E-hulajnogi TIER to najnowsza generacja takich pojazdów, zapewniająca zdecydowanie lepsze doświadczenia z użytkowania niż modele, które były dostępne w przeszłości. Wyróżniają się one znacznie stabilniejszą konstrukcją – szerszą podstawą, większymi kołami, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami – dzięki czemu jazda nimi jest komfortowa i przyjemna. Flota TIER wyposażona jest w przełomową technologię wymiennych baterii, które można wymienić na miejscu bez konieczności przewożenia do magazynu całych pojazdów. TIER maksymalizuje też średni czas życia hulajnóg poprzez innowacyjną i trwałą technologię ich konstrukcji oraz regularne naprawy i przywracanie pojazdów do służby.

TIER przeciera nowe szlaki dla całej branży

Realizując misję zmiany mobilności na dobre, TIER przetarł szlak i jako pierwszy operator w Polsce wprowadził system wynagradzania użytkowników za parkowanie e-hulajnóg w wyznaczonych strefach, za pomocą darmowych minut. Rozwiązanie to jest odpowiedzią na potrzeby władz i mieszkańców miast borykających się z problemem źle ustawionych
bądź porzuconych hulajnóg. Gratyfikacja jest aktywna w aplikacji TIER na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu, Krakowa, Oświęcimia, Szczecina i Władysławowa, a docelowo będzie także uruchamiana w każdym mieście, gdzie takie strefy się pojawią, w tym oczywiście również w Warszawie.

Ułatwienie dostępu do neutralnej klimatycznie mobilności poprzez współprace

W ramach globalnego partnerstwa e-hulajnogi marki TIER można wypożyczyć i opłacić przez aplikację FREE NOW w Trójmieście i Krakowie, a od teraz również w Warszawie. Na rynku polskim to pierwsza tego typu integracja niezależnych względem siebie platform mobilnościowych. W takim partnerskim modelu użytkownicy FREE NOW zyskują szerszy dostęp do innych niż taxi opcji transportu w mieście w ramach platformy MaaS, a użytkownicy e-hulajnóg TIER dodatkowy kanał, przez który mogą z nich korzystać.

Ponadto, e-hulajnogi berlińskiego startupu są też dostępne w usłudze Moovit, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej skorzystać z wygodnej, zielonej alternatywy dla samochodu i transportu zbiorowego z poziomu jednej aplikacji.

Related Post

Wyniki Orange po III kwartale

Posted by - 22 października 2015 0
Orange przedstawił wyniki za trzeci kwartał 2015. Podał też plany inwestycyjne, czyli 220 mln zł na sieć LTE (lata 2016/2017, efekt…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *