Nawigacja satelitarna idealnym przewodnikiem w trasie

32 6

Miliony kierowców na całym świecie regularnie korzysta z nawigacji satelitarnej. Urządzenie to wybierane jest nie tylko przez zwykłych kierowców, ale również zawodowych, by bez zbędnych niespodzianek dotrzeć w wybrane na świecie miejsca. Jazda samochodem bez konieczności spoglądania na papierową mapę, jak również na nawigację włączoną w smartfonie, jest o wiele bardziej komfortowa i bezpieczniejsza.

Nawigacja samochodowa to niewątpliwie niezbędnik każdego kierowcy. Pokonując zwłaszcza długie trasy, ciężko jest wyobrazić sobie podróżowanie bez sprawnej nawigacji GPS. Dzięki niej, kierowca może wyznaczyć najkrótszą trasę, a także odnaleźć wiele przydatnych punktów obsługowych. Wszystkie nawigacje mogą być z powodzeniem wykorzystywane w samochodzie, choć różnią się budową oraz sposobem działania. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto więc szczegółowo je przeanalizować.

Oferta handlowa jest już bardzo bogata, a ceny urządzeń zróżnicowane. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, jednak różnią się one pod względem właściwości.

Jedną z wielu firm oferujących nawigacje satelitarne jest firma Mio. Różnorodna oferta pozwoli kierowcy wybrać model spełniający jego wymagania.

W ofercie między innymi nawigacja Spirit 7700, która w swoim zestawie zawiera wszystko co potrzebne – prosty w użyciu uchwyt magnetyczny oraz ładowarkę samochodową. Parametry nawigacyjne Spirit 7700 przyciągają uwagę, jednak na rynek wyszedł niedawno najnowszy model nawigacji Spirit 7800 LM.

Nawigacja Spirit 7800 LM

Model Spirit 7800 LM charakteryzuje się przede wszystkim inteligentnym wyznaczaniem tras z systemem IQ Routes. Za każdym razem, gdy aktualizujemy urządzenie, pobiera ono informacje o tym, które trasy są najczęściej wybierane przez kierowców, by szybko dotrzeć do celu. System przekazuje również, którą trasę wybrać, by ominąć korki.

Asystent parkowania to kolejna cecha wyróżniająca nasze urządzenie. Gdy kierowca zbliża się do miejsca docelowego (1km), asystent podpowie możliwe miejsce do zaparkowania oraz zaprowadzi do niego. Jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zależy nam na zaoszczędzeniu czasu.

Dzięki asystentowi pasa ruchu 3D otrzymujemy informacje, który pas zająć w przypadku skrętu lub zjazdu z drogi szybkiego ruchu. W obraniu właściwej trasy, pomaga również wypowiadanie nazwy ulic przez urządzenie.


Mogłoby się wydawać, że w dobie wszechobecnych smartfonów, nawigacja GPS już dawno została całkowicie zapomniana, jednak wciąż kilka czynników sprawia, że nawigacje samochodowe są nadal na topie.


Dlaczego nawigacja satelitarna a nie w telefonie?

Wiele osób używających smartfona zamiast nawigacji, zwraca uwagę na oszczędność takiego rozwiązania, gdyż w ten sposób oszczędza na dodatkowym zakupie urządzenia. Należy jednak zwrócić uwagę, że ekran telefonu często pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim barierą, która utrudnia jego obsługę jest wielkość. Smartfon o odpowiedniej przekątnej ekranu kosztuje kilkukrotnie więcej niż nawigacja o podobnych parametrach.

Ponadto wiele innych czynników odbieranych jest jako zaleta dla standardowych urządzeń nawigacji GPS.

  • Nie rozpraszamy swojej uwagi

Jeśli korzystamy z nawigacji w naszym smartfonie, jest duże prawdopodobieństwo, że nasza uwaga zostanie rozproszona. W każdej chwili ktoś może zadzwonić, napisać sms-a, a dodatkowo przychodzą powiadomienia internetowe, które mogą wprowadzić kierowcę w dezorientację. Prowadzenie pojazdu to odpowiedzialne zadanie, dlatego kierowca powinien być uważny na wszystkie sygnały, które pojawiają się na drodze. Brak skupienia powoduje często podejmowanie niewłaściwych decyzji, które mogą przynieść tragiczne skutki.

  • Możemy korzystać równocześnie z telefonu komórkowego

Często zdarza się, że nawet podczas jazdy musimy się z kimś pilnie skontaktować. To, że należy zatrzymać się w takim przypadku jest oczywiste, ale korzystając z nawigacji w urządzeniu przenośnym nie musimy wyłączać jej by wykonać telefon. Jest to ogromna zaleta, gdyż nie tracimy czasu, by następnie uruchomić ją ponownie.

  • Zawsze mamy zasięg

Nawigacja samochodowa jest o wiele bardziej pewniejsza od tej w smartfonie. Sieć u dostępnych na rynku operatorów, często nie odnajduje się w pewnych miejscach. Nie możemy więc mieć pewności, że nasz telefon doprowadzi nas bezpiecznie w wyznaczone przez nas miejsce. Nawigacja w urządzeniu natomiast, odnajdzie się wszędzie.

  • Możliwa opcja Truck

Oprogramowanie truck na urządzenia nawigacyjne, pozwala na wyszukiwanie i wyznaczanie tras, po których bez przeszkód mogą poruszać się duże pojazdy, samochody osobowe z przyczepami jak również maszyny transportujące określone substancje. Aby urządzenie wyznaczyło pożądaną trasę, należy wprowadzić określone parametry pojazdu. Dzięki temu urządzenie dobiera odpowiednią trasę, wykluczając te, na których na przykład znajdują się ostre zakręty czy drogi nieprzeznaczone dla ciężarówek.

  • Wycofywanie się operatorów z taniego roamingu

Wielu operatorów wycofuje się z taniego bezobsługowego roamingu. Każdy kto chciał podróżować ze swoim smartfonem za granicą doskonale wie, że kilka kilometrów po przekroczeniu polskiej granicy, darmowa nawigacja Google staje się praktycznie bezużyteczna. Wysokie opłaty za transfer danych w roamingu sprawiają, że nikt rozsądny nie wyda w niektórych taryfach nawet kilkudziesięciu złotych za transfer. Przejechanie kilkuset kilometrów z włączonym transferem danych sprawi, że oddamy operatorowi sieci komórkowej kwotę, za którą możemy kupić nawigację pracującą w trybie offline.

Nawigacja Spirit 7800 LM dostępna:

www.mio.com/pl_pl/products/navigation/car-navigation/spirit/spirit-7800-lm

Materiał partnera

Related Post

There are 6 comments

    1. Owszem, jest nawet podpisane, że „materiał partnera” 🙂 Co nie zmienia faktu, że trochę racji w tym jest, oddzielna nawigacja jest wygodniejsza niż z telefonu.

      Reply
  1. Są darmowe mapy i niepotrzebne jest łączenie z internetem np. Here wego, lub offline maps & Google, Maps. Me, + Google.online
    A rozmowy można zawsze wyciszyć i nie odbierć taka zaleta tych smartfonowych że są darmowe i aktualizacja jest na bieżąco mam cztery nawigację w smartfonie i jestem zadowolony zawsze jest szansa przełączyć na inną

    Reply
      1. Ziomeczku, ja robie 7000 km miesięcznie i zawsze na smartfonie. Takie nawigacje mają rację bytu w krajach z poza UE.
        A artykuł to zero rzetelnośći a argumenty przytyczone przez autora to czysta żenada.

        Reply

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *