Zbyt wolny rozwój kulą u nogi

143 0

Z internetu aktywnie korzysta prawie połowa światowej populacji, w Polsce to już nawet ponad 25 mln osób. Aż 56 centów z każdego dolara wydanego w handlu detalicznym jest powiązane z cyfrową interakcją. Tymczasem firmy zbyt wolno, w stosunku do oczekiwań, wdrażają technologie – to najważniejsze wnioski z raportu firmy doradczej Deloitte „Trendy technologiczne 2017” (z ang. Tech Trends 2017).

Zdaniem autorów raportu istnieją ogromne luki pomiędzy kompetencjami działów IT, a oczekiwaniami, które stawia przed nimi biznes. 18 proc. szefów IT uważa, że ich zespoły są innowacyjne, podczas gdy 57 proc. jest zdania, że biznes oczekuje od nich takich rozwiązań. Podobne różnice widać w obszarze cyberbezpieczeństwa. 61 proc. szefów IT zdaje sobie sprawę, że biznes stawia im w tym zakresie wymagania, ale jedynie 29 proc. jest gotowych im sprostać.

Technologia i jej użytkownicy tworzą dziś jeden ekosystem, a oba obszary wzajemnie się przenikają. Postęp technologiczny osiągnął niespotykane tempo – mówi Daniel Martyniuk, Dyrektor w zespole Technology Strategy & Architecture, Deloitte. Jego zdaniem milowym krokiem w rozwoju technologicznym będzie coraz większa dostępność Internetu Rzeczy w życiu codziennym.

Raport Tech Trends zawiera trendy technologiczne, które będą kształtować światowy biznes w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy.

Related Post

5G od Orange

Posted by - 5 lutego 2021 0
Od dziś klienci Orange posiadający mobilne plany abonamentowe mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do #hello5G. W zasięgu tej sieci jest…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *