Xiaomi zaprezentuje procesor Surge S2 podczas targów MWC

379 0
W lutym 2017 roku Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy autorski układ – Surge S1, który napędzał Xiaomi Mi 5c. Źródła z Chin donoszą, że druga generacja procesorów Surge zadebiutuje już podczas targów MWC w Barcelonie.

Xiaomi Mi 5c
Xiaomi Mi 5c

Według dzisiejszych informacji Xiaomi Surge S2 zostanie wykonany w 16nm procesie technologicznym. W skład ośmiordzeniowego układu wejdą: cztery rdzenie Cortex-A73 o częstotliwości taktowania 2,2 Ghz oraz cztery Cortex-A53 z zegarem o częstotliwości 1.8 GHz. Układ graficzny Surge S2 to Mali-G71 MP8, co jest gigantyczny skokiem w wydajności w porównaniu do Mali-T860 z Surge S1. W kuluarach mówi się, że Xiaomi w wypadku Surge S2 liczy na wydajność zbliżoną do Kirina 960 od Huawei.

Surge S2, jak już wspominałem, zadebiutuje najprawdopodobniej podczas zbliżających się targów MWC w Barcelonie. Wraz z nowym układem chińskiego producenta zaprezentowany ma zostać smartfon Xiaomi Mi 6X, który jako pierwszy ma korzystać z mocy Surge S2.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

ZeWatch 3 od MyKronoz

Posted by - 15 września 2015 0
Najważniejszym z usprawnień jakie zastosowano w nowej wersji smartwatch’a MyKronoz jest zastosowanie dotykowego ekranu, który ułatwi jego obsługę. Dzięki temu…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *