Xiaomi Blackshark – gamingowy smartfon ląduje w Geekbench

445 0
O Xiaomi Blackshark pisaliśmy Wam już kilkukrotnie, m.in. gdy smartfon wylądował w AnTuTu i uzyskał tam znakomity wynik. Dzisiaj smartfon o nazwie kodowej Blackshark SKR-A0 zameldował się w benchmarku Geekbench.

Xiaomi Blackshark

Jest to kolejne wiarygodne źródło, które potwierdza potężną specyfikację urządzenia. Xiaomi Blackshark napędzany będzie przez procesor Qualcomm Snapdragon 845 z GPU Adreno 630 a towarzyszyć mu będzie aż 8GB pamięci RAM. Wcześniejsze informacje zdradziły również, że smartfon otrzyma ekran o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Spekuluje się, że Xiaomi będzie chciało iść śladami Razera i wyposażyć swój sprzęt w ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 120Hz.

Co na ten moment jeszcze wiemy o urządzeniu? Plotkuje się, że specjalnie dla tego modelu chiński producent przygotował wyjątkowo wydajny system chłodzenia i potężną baterię. Wszystko to składa się na niezwykle interesujące urządzenie. Ciepłe przyjęcie Razer Phone pokazuje, że gamingowe smartfony mogą być nowym trendem wśród producentów. Warto też przypomnieć, że Black Shark to nie tylko smartfon, ale również nazwa całej submarki należącej do Xiaomi, która zajmować się będzie produkcją urządzeń przeznaczonych dla graczy.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *