Wasteland 2: Director’s Cut trafi na Nintendo Switch

558 0
Brian Fargo – szef inXile Entertainment, studia odpowiedzialnego za Wasteland 2, zdradził, że jego zespół przygotowuje obecnie wersję gry przygotowaną na konsolę Nintendo Switch.

Wasteland 2 Switch

Wasteland 2 pierwotnie zadebiutowało w 2014 roku. Rok później gra doczekała się ulepszonej wersji „Director’s Cut”, która wprowadziła liczne zmiany w rozgrywce oraz znacznie poprawiła oprawę graficzną. Brian Fargo swój lakoniczny wpis na Twiterze okrasił stosownym zdjęciem, które możecie podziwiać powyżej.

Z pewnością obecność kolejnych gier zewnętrznych deweloperów na hybrydowej konsoli Nintendo może cieszyć. Wobec Wasteland 2: Directors Cut mam jednak pewne obawy, gra powstała na silniku Unity, który nie najlepiej radzi sobie na konsolach, a w szczególności na Switch’u. Przez problemy z tym właśnie silnikiem znacznie opóźniono premierę innej produkcji – Battle Chasers: Nightwar autorstwa Airship Syndicate. Miejmy nadzieję, że inXile poradzą sobie lepiej z Unity i otrzymamy płynnie działający port Wasteland 2: Directors Cut.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *