Manta MM9362E Steadycam Active – wysokie parametry za rozsądną cenę

825 0

Kamerki towarzyszą nam wszędzie – na ulicy, w samochodzie, na wyjazdach. Głównie w telefonach, ale jakość nagrywanych filmów często wzbudza wiele do życzenia. Jeśli chcemy uzyskać lepszą, musimy zaopatrzyć się w bardziej wyspecjalizowane urządzenia. Np. kamerkę Manta MM9362E

Przyjęło się uważać, że jak coś jest tanie, to nie może być dobre. I odwrotnie, jeśli coś jest dobre, to musi być drogie. Jak od każdej zasady, tak i od tej, obowiązują wyjątki. Jednym z nich jest kamerka sportowa Manta MM9362E. Kosztuje 349 zł, co w przełożeniu na możliwości, jakie oferuje, można uznać za atrakcyjną cenę.

Dla sportowców, ale nie tylko

Kamerka Manta MM9362E przedstawiana jest jako sportowa. Zresztą od razu to widać po opakowaniu, na którym znajdziemy zdjęcie urządzenia zamontowanego na kasku narciarza. Jednak ci, którzy poszukują kamerki np. do samochodu, nie powinni jej z założenia przekreślać. Poprzez zmianę trybu można się przełączyć na ten samochodowy i trzeba przyznać, że MM9362E całkiem przyzwoicie sobie radzi.

Niemniej jednak adresowana jest do osób aktywnych, które swoje sportowe osiągnięcia chcą uwiecznić na filmikach. Ułatwić to ma stabilizator obrazu, który sprawia, że nawet przy wzmożonej aktywności fizycznej, np. joggingu, będzie się nagrywał bez względu na wstrząsy.

Co ważne, po założeniu dodatkowej obudowy kamera zapewnia pełną wodoszczelność (do 40 m). To przydatne, bo przecież zarówno w trakcie biegania, jak i jazdy na rowerze może nas przecież dopaść deszcz. Kamerka jest zresztą nie tylko wodoszczelna i odporna na wstrząsy, ale także na kurz. Jej specyficzny wygląd wynika właśnie z podwyższonej ochrony na działanie czynników zewnętrznych.

Urządzenie wyposażono w 16-megapikselowy aparat, nagrywający wideo 4K.

 Co ma, czego nie ma

Oprócz samego urządzenia w opakowaniu znajdziemy komplet uchwytów, które umożliwiają zamontowanie urządzenia np. na ramie roweru. Trudno to nazwać wadą, ale w zestawie nie ma karty pamięci, a tylko w ten sposób można było zachować nagrane filmiki. Jednak kupno karty pamięci we własnym zakresie nie jest dziś obciążającym budżet wydatkiem.

Kamerkę obsługuje się, korzystając z ekranu na urządzeniu albo z Wi-Fi. Trzeba ją wówczas sparować ze smartfonem lub tabletem, a do tego konieczne jest ściągnięcie darmowej aplikacji OKCAM (dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS).

Manta MM9362E nagrywa filmiki w rozdzielczości 4K. Dzięki niezłej optyce i sprawnej stabilizacji obrazu wideo odznacza się dobrą jakością.  Urządzenie ma także wbudowany czujnik ruchu. Przy aktywnym wykorzystywaniu może nie jest to bardzo istotne, ale – tu wróćmy do innego użytkowania niż na sportowo – może to być przydatne np. w momencie, w którym zostawimy samochód na parkingu. Jeśli inny kierowca nasz samochód przytrze, Manta bez problemu dostarczy nam dowody.

Choć kamerka Manta MM9362E Steadycam Active została stworzona z myślą o użytkownikach lubiących aktywnie spędzać czas, to można ją uznać za urządzenie uniwersalne. Poza zadaniami specjalnymi, jakie przed nią postawiono, może spokojnie służyć jako zwyczajna kamera.

Model MM9362E dostępny jest w sieci RTV Euro AGD.

WERDYKT

Nieduża, nie za ciężka i przede wszystkim nie za droga, za to bardzo przydatna – tak jednym zdaniem można podsumować kamerkę Manta MM9362E Steadycam Active. Jeśli ktoś chce w całkiem przyzwoitej jakości nagrywać swoje sportowe dokonania, to urządzenie jest właśnie dla niego. I pamiętajmy, że choć kamerka została stworzona właśnie głównie w tym celu, to jej zastosowanie może być zgoła inne. Manta MM9362E Steadycam Active z powodzeniem może zastąpić tradycyjną kamerkę samochodową.

 

Specyfikacja techniczna:

Stabilizacja cyfrowa obrazu 4K

Łączność Wi-Fi

Komplet akcesoriów w zestawie

Ekran: TFT LCD 2″

Tryby nagrywania wideo: 4K (4:3): 2880 x 2160 @ 24 kl./s,  2K: 2560 x 1440 @ 30 kl./s, 1080P: 1920 x 1080 @ 60/30 kl./s, 720P: 1080 x 720 @ 120 kl./s

Tryb zdjęć: 16MPix

Format wideo: MP4

Nośnik danych: karta microSD (do 64 GB) klasa 10

Related Post

Manta sponsorem w Lidze Europy?

Posted by - 7 kwietnia 2016 0
Bogdan Wiciński, prezes Manty, poinformował, że w tym roku jest szansa na poszerzenie działań marketingowych o sponsoring najważniejszych klubów piłkarskich…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *