Sprzedaż smartfonów spada, rok 2017 branża kończy na „minusie”

630 0
Według firmy analitycznej Gartner sprzedaż smartfonów w ostatnim kwartale 2017 roku wyraźnie spadła. Co ciekawe jest to pierwsza taka sytuacja odkąd Gartner śledzi globalną sprzedaż smartfonów, czyli od 2004 roku!

W ostatnim kwartale 2017 roku zakupiono 408 milionów smartfonów, jest to wynik o 5,6% gorszy w porównaniu do Q4 2016, kiedy to 432 miliony smartfonów zyskały nowych właścicieli. Z czołowych producentów tylko Xiaomi i Huawei udało się poprawić wyniki sprzedaży z 2016 roku.

Według Anshul’a Gupta’a – jednego z dyrektorów firmy Garnter, taka sytuacja jest spowodowana tym, że coraz chętniej sięgamy po urządzenia z wyższej półki i korzystamy z nich dłużej. Co więcej, według Pana Gupta, staliśmy się też bardziej wymagający wobec producentów i oferowanych przez nich sprzętów, co również ma przekładać się na gorszą sprzedaż smartfonów.

Koniec końców, pomimo słabego ostatniego kwartału, sprzedaż smartfonów w całym 2017 roku wzrosła o 2,3% do 1,536 miliarda.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *