Spotify pracuje nad smart głośnikiem

444 0
Spotify to obecnie największy i najpopularniejszy serwis streamujący muzykę. Najnowsze informacje donoszą, że firma zamierza rozszerzyć swoją działalność o sprzęt, a konkretnie o głośnik z funkcjami smart.

Włodarze Spotify rozpoczęli poszukiwania specjalistów, którzy pomogą im stworzyć pierwszy sprzęt grający z logiem firmy. W ofercie pracy Spotify znaleźć możemy następujące zdanie: „Przede wszystkim Twoja praca wpłynie na sposób, w jaki świat doświadcza muzyki”. Powyższe zdanie i wcześniejsze spekulacje sugerują, że Spotify zamierza wyposażyć swój głośnik w inteligentnego asystenta i przygotować urządzenie na wzór Amazon Echo lub Google Home.

Niestety nie wiemy czy muzyczny gigant zamierza stworzyć własnego asystenta od podstaw (co może okazać się niezwykle kosztowne i ryzykowne) czy nawiąże współpracę z Amazonem lub Google. Bez względu na decyzję decydentów Spotify wiele wskazuje na to, że niebawem do rywalizacji w dziedzinie smart głośników dołączy kolejny gracz.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *