Smartwatche już niedługo zdominują rynek urządzeń ubieralnych

282 0
Rynek urządzeń ubieralnych wciąż się rozwija i oferuje nam coraz to ciekawsze produkty, okazuje się jednak, że poczciwe smartwatche nie mają zamiar odejść w zapomnienie. Według najnowszego raportu firmy IDC smartwatche zdominują swój sektor do 2022 roku.

IDC przewiduje, że w 2018 roku na rynek trafi 43,6 miliona smartwatchy co stanowić będzie 32,8% całkowitych udziałów w rynku urządzeń ubieralnych. Co więcej, według analityków, sprzedaż smartwatchy będzie stale rosła, a w 2022 roku wynosić będzie 84,1 miliona, co przełoży się na 38,3% udział w rynku.

Skąd taki wzrost popularności smart zegarków? Jitesh Ubrani – jeden z głównych analityków IDC, twierdzi, że motorem napędowym sprzedaży smartwatchy są funkcje związane ze sportem. Użytkownicy coraz chętniej korzystają również z płatności zbliżeniowych i możliwości wysyłania/odbierania wiadomości.

Równie obiecująco zapowiada się przyszłość zegarków hybrydowych. Według IDC w 2018 roku na rynek trafi 32,4 miliona urządzeń tego typu. Coroczny wzrost sprzedaży sprawi, że w 2022 roku dostępnych hybryd będzie już 59,4 miliona.

Znacznie gorzej wygląda przyszłość fitness trackerów. Analitycy przewidują, że najlepszy okres dla tego typu urządzeń właśnie mija i ich udział w rynku spadnie z 35,9% w roku 2018 do zaledwie 22% w roku 2022. Zdaniem IDC użytkownicy wymagają coraz więcej od urządzeń ubieralnych i chętniej sięgają po smartwatche, które oferują szersze spektrum dostępnych funkcji.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Smukła funkcjonalność

Posted by - 16 lutego 2015 0
  Prestigio pokazał jeden z pierwszych tegorocznych debiutów smartfonowych – model Grace X3 (PSP3455DUO). Urządzenie posiada 4.5-calowy wyświetlacz IPS, procesor…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *