Rynek VR ma się dobrze, a może być jeszcze lepiej

431 0
Eksperci z serwisu gameidustry podzielili się wynikami swoich obliczeń, z których jasno wynika, że rynek sprzętu VR jeszcze nigdy nie miał się tak dobrze.

VR

Według gameindustry po raz pierwszy w historii udało się producentom sprzedać ponad 1 milion gogli VR w jednym kwartale. Zdecydowany liderem sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku zostało Sony, których gogle PlayStation VR trafiły do 490 tysięcy odbiorców. Drugie miejsce należy do gogli Oculus Rift210 tysięcy sprzedany egzemplarzy. Podium zamyka HTC Vive160 tysięcy sprzedanych urządzeń. Co ciekawe aż 86% całkowitej sprzedaży gogli VR należy właśnie do wspomnianej trójki.

Za sukcesem Sony stoi nie tylko sam sprzęt, ale również premiery popularnych tytułów wykorzystujących VR jak Skyrim czy Gran Turismo Sport. Oculu Rift z kolei zanotował sporą obniżkę ceny, stąd też większe zainteresowanie tym konkretnymi goglami.

Gameindustry przewiduje, że przyszły rok może być jeszcze bardziej okazał dla rynku VR, szczególnie, że coraz więcej producentów sprzętu jak np.: HP, Lenovo, Acer, Asus czy Dell szykuje się do premiery własnych gogli.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

BlackBerry pozywa Nokię

Posted by - 16 lutego 2017 0
Nokia dopiero co wróciła na rynek smartfonów a już walczy nie tylko o klienta. Pod koniec roku dowiedzieliśmy się, że…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *