Podwójny wideorejestrator Mio

118 0

Mio MiVue 698 Dual

Mio wprowadza na rynek MiVue 698 Dual Cam, zestaw dwóch kamer obserwujących jednocześnie sytuację z dwóch stron pojazdu. Takie rozwiązanie ma zapewnić dokładne monitorowanie najważniejszych stref wokół samochodu oraz, że żadne zdarzenie nie umknie sprzed obiektywu naszego wideorejestratora.

Marka Mio wprowadza do sprzedaży nowy model MiVue z serii 2015. Ostatni tegoroczny wideorejestrator Mio wyposażony jest w dwie kamery, wysokiej klasy optykę, a także system bezpieczeństwa jazdy LDWS, na który składa się ostrzeżenie przed opuszczaniem pasa ruchu, a także przed zagrożeniem kolizją z pojazdem przed samochodem.

MiVue 698 Dual to zestaw dwóch działających wspólnie kamer. Główna jest montowana na przedniej szybie i rejestruje wydarzenia przed pojazdem. Druga może być zawieszona np. z tyłu samochodu. Całość obsługuje się za pośrednictwem przycisków umieszczonych na przedniej kamerze, wyposażonej w panoramiczny ekran 2,7”. Można na nim wyświetlić jednocześnie widok z obu urządzeń, dzieląc ekran na dwie części.

Tylna kamera połączona została z przednią dziewięciometrowym  kablem micro USB, zabezpieczonym przed zakłóceniami z instalacji samochodu. Kabel zapewnia stałą transmisję obrazu oraz zasilanie.

MiVue 698 wyposażono w zaawansowany system ostrzeganie przed nagłymi zmianami sytuacji na drodze, ADAS. W jego skład wchodzi LDWS (Line Departure Warning System), system ostrzegania przed nagłą zmianą pasa, a także FCWS (Front Collision Warning System), system informujący o niebezpieczeństwie kolizji z pojazdem z przodu. Po prostej kalibracji urządzenia, będzie ono ostrzegało kierowcę, gdy pojazd będzie opuszczał obecny pas ruchu, a także wyświetli informacje ułatwiające reakcję w przypadku nieoczekiwanej dla kierowcy zmiany sytuacji przed jego pojazdem.

Rozwiązania typu ADAS do tej pory stosowane były głównie w samochodach klasy premium. Mio zaadaptowała je do swoich wideorejestratorów. System FCWS dostępny jest od momentu pierwszego włączenia urządzenia, natomiast system LDWS zostanie aktywowany w nadchodzącej darmowej aktualizacji oprogramowania kamery. Będzie można ją pobrać ze strony serwisowej Mio.

Przednia kamera w MiVue 698 Dual jest wyposażona w szklany, sześciowarstwowy, jasny obiektyw F1.8. Zastosowany układ AIT8328 pozwala nagrywać filmy nawet w jakości Extreme HD 1296p. Tylna kamera została wyposażona w obiektyw o przesłonie F2.0 i może nagrywać filmy w jakości Full HD 1080p. Kąt widzenia kamer to 140 stopni.

Mio MiVue 698 Dual (1)

Oba nowe modele MiVue wyposażono we wbudowany moduł GPS i bazę fotoradarów, którą użytkownicy można bezpłatnie i bezterminowo aktualizować, bez dodatkowych opłat ze strony użytkownika.

Oba modele oddają w ręce użytkowników także takie funkcje jak: cyfrowy tempomat, możliwość uzupełniania bazy fotoradarów o własne punkty, trzyosiowy czujnik wstrząsów, tryb parkingowych umożliwiający rejestrowanie zdarzeń nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu, a także tryb aparatu fotograficznego.

Zarejestrowanymi filmami można zarządzać z poziomu komputera za pośrednictwem programu MiVue Manager. Jest on zintegrowany z Facebookiem oraz YouTube, dzięki czemu można za jego pośrednictwem wgrywać filmy bezpośrednio na obie platformy społecznościowe.

Wideorejestratory Mio MiVue z serii 600, w zależności od modelu, są w stanie obsłużyć karty micro SD nawet o bardzo wysokich pojemności, takich jak 64GB i 128GB. 

Mio MiVue 698 Dual będzie dostępny w sklepach od połowy listopada 2015. Proponowana cena to 1099 zł.

źródło: Mio

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *