Orange inwestuje w badania i technologie

125 0

Orange inwestycje

Orange przez pół roku 2015 zainwestowaliśmy 740 mln zł w usługi i zasięg sieci w Polsce. Operator rozbudowuje sieć światłowodową FTTH, którą do końca roku obejmie do 650 tys. gospodarstw domowych. Obecnie w jej zasięgu jest 193 tys. głównie w Warszawie i Lublinie.

 

Dołączają do nich kolejne miasta: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Szczecin i Wrocław. Orange inwestuje w jakość sieci mobilnej, jej pojemności oraz zasięg LTE 4G, który wynosi ok. 80 proc. populacji. Operator rozbudowuje tzw. mobilne sieci transportowe i rdzeniowe, aby sprostać rosnącej ilości przesyłanych danych; realizuje jeden system bilingowy dla usług stacjonarnych dla klientów indywidualnych; rozwija IT, oferty i proces obsługi klientów; modernizuje punkty sprzedaży, w tym np. Orange Smart Store oraz angażuje się prace badawczo-rozwojowe. W drugiej połowie roku większość tych inwestycji będzie kontynuowana.

źródło: Orange

Related Post

PlaySation VR debiutuje na rynku

Posted by - 13 października 2016 0
Wirtualna rzeczywistość jest już dostępna dla wszystkich użytkowników konsoli PlayStation 4. Dzisiaj debiutuje bowiem PlayStation VR. Od dzisiaj gracze będą…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *