Nowy-stary Członek Zarządu Polkomtela

2979 0
Piotr Gaweł został powołany w skład zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus i PlusH.

Oficjalny komunikat operatora w tej sprawie jest dość lakoniczny. Zgodnie z nim Piotr Gaweł jest menedżerem posiadającym bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w jednych z najbardziej renomowanych i największych firm w Polsce z obszaru mediów, reklamy i telekomunikacji.

Dla samego Piotra Gawła to drugie podejście do Polkomtela, choć w zupełnie innych realiach. W lipcu 2006 r. także został powołany na stanowisko Członka Zarządu, jednak wówczas była to spółka pośrednio kontrolowana przez Skarb Państwa. Dopiero w 2011 r. Polkomtel został kupiony przez Zygmunta Solorza.

Piotr Gaweł jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie w latach 1986-1990 pracował jako asystent zajmując się rynkami mediów na świecie. Po dwóch latach pracy w TVP, w 1992 r.  został prezesem agencji reklamowej Ammirati Puris Lintas, którą kierował do 2000 r. Pod koniec 2003 r. startował w konkursie na prezesa TVP, który wygrał ostatecznie Jan Dworak. Ponadto w latach 1997-2000 był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Poczty Polskiej. Był także współtwórcą i pierwszym prezesem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Ostatnio był prezesem Fundacji Centrum Bożej Opatrzności.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *