Nowości Garmina na targach CES 2015

128 0

Garmin_fenix_3_lineup

 

Na tegorocznych targach CES Garmin zaprezentował trzy nowe inteligentne zegarki GPS: smartwatch vívoactive, zegarek multisportowy Fenix 3 i Epix – pierwszy zegarek treningowy z fabrycznie zainstalowanymi mapami.

 

 

Garmin vívoactive – smartwatch GPS dla aktywnych

Garmin vivoactive

Garmin Vivoactive to smukły (8 mm) smartwatch posiada wysokiej rozdzielczości, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, czytelny w pełnym słońcu. Garmin Vivoactive wyposażony został również w podstawowe funkcje treningowe, posiada wbudowane aplikacje sportowe wykorzystujące system GPS podczas biegania, gry w golfa, jazdy na rowerze, pływania i śledzenia aktywności. Zegarek jest wodoodporny (5ATM). Urządzenie łączy się bezprzewodowo ze smartfonem i wyświetla powiadomienia o połączeniach przychodzących, pozycjach w kalendarzu,  wiadomościach e-mail i SMS-ach, a także powiadomienia z serwisów społecznościowych i innych aplikacji mobilnych. 

 

Garmin fēnix 3 , multisportowy zegarek GPS

Garmin_fenix_3_lineup

Garmin fēnix 3 to wytrzymały zegarek GPS dla osób trenujących wiele dyscyplin sportu. W połączeniu z czujnikiem tętna fēnix 3 dokonuje zaawansowanych pomiarów, takich jak prędkość biegania, ilość uderzeń serca na minutę i zmienność tętna, na podstawie których oblicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. Pozostałe funkcje treningowe to m.in. funkcja asystenta odpoczynku, która obejmuje czas odpoczynku i kontrolę odpoczynku, a dodatkowo funkcja symulatora wyścigu pozwala oszacować idealny czas ukończenia wyścigu na podstawie aktualnego szacowanego pułapu tlenowego. Zegarek został również wyposażony w specjalne funkcje przydatne podczas pływania i jazdy na nartach. Podobnie jak w przypadku modelu Garmin Swim fēnix 3 monitoruje między innymi dystans, tempo, liczbę ruchów. Tryb Skiboarding ułatwia dostęp m.in. do informacji o prędkości, dystansie i różnicy wzniesień, a także do automatycznego licznika zjazdów (z funkcją automatycznej pauzy na czas jazdy wyciągiem).

 

Garmin epix, pierwszy zegarek treningowy z mapami

Garmin_epix

Epix to multisportowy zegarek treningowy GPS z 1,4-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym o wysokiej rozdzielczości i fabrycznie zainstalowanymi mapami rekreacyjnymi 44 krajów. Epix posiada solidną konstrukcję, szybkę ze szkła mineralnego i powierzchnie wzmocnione powłoką PVD, jest wodoodporny do 50 m.

Garmin epix jest pierwszym profesjonalnym zegarkiem treningowym z fabrycznie załadowanymi mapami Europy, wyposażonym w funkcje nawigacyjne. Wbudowana pamięć o pojemności 8 GB obsługuje dodatkowe mapy, w tym wysokiej jakości mapy regionalne TOPO PRO i TOPO Light oraz obrazy satelitarne BirdsEye.

Zegarek został wyposażony w antenę EXO ze stali nierdzewnej, która obsługuje system GPS i GLONASSS, co zapewnia silniejszy sygnał i szybsze ustalanie pozycji. Zegarek oferuje również 1 rok bezpłatnej subskrypcji usługi obrazów satelitarnych BirdsEye. Po ustaleniu pozycji urządzenie zapewnia dostęp do pełnego menu funkcji nawigacyjnych, w tym do zaawansowanego rejestrowania śladów, nawigacji według śladu, funkcji TracBack, punktów trasy i nawigacji według współrzędnych, funkcji „Celuj i idź” oraz wyznaczania tras punkt po punkcie. Zegarek epix jest wyposażony w czujniki działające jako wysokościomierz, barometr i kompas.

Poza funkcjami nawigacyjnymi epix oferuje dostęp do funkcji wspomagających różne dyscypliny sportowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie oraz funkcje zapewniające monitorowanie codziennej aktywności.

 źródło: Garmin

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *