Navitel Navigator z bazą pomiarowych odcinków prędkości

175 0

Navitel_PL_3

NAVITEL Poland implementuje bazę pomiarowych odcinków prędkości, którą można już pobrać w formie aktualizacji z poziomu aplikacji Navitel Navigator lub po podłączeniu urządzenia PND do komputera.

– Nikt nie neguje potrzeby podniesienia poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach. Pytanie tylko czy rosnąca liczba fotoradarów jest właściwą metodą, aby ten cel osiągnąć. Namawiamy kierowców do jazdy zgodnej z przepisami, jednocześnie informując o nowej funkcjonalności w aplikacji Navitel Navigator, którą jest gotowa do pobrania baza 29 pomiarowych odcinków prędkości – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL Polska.

 Jak właściwie działają takie pomiarowe odcinki? Kamera umieszczona na bramce rozpoznaje numer rejestracyjny pojazdu oraz markę i model auta, które śledzone jest przez system kamer aż do kolejnej bramki stanowiącej zakończenie odcinka. Komputer wylicza średnią prędkość na podstawie różnicy czasu między wjazdem a wyjazdem. Jeśli system odnotuje przekroczenie dozwolonej prędkości właściciel samochodu musi się liczyć z mandatem karnym.

 Navitel_PL_2

29 pomiarowych odcinków prędkości rozlokowano na drogach krajowych w województwach Dolnośląskim, Lubelskim, Lubuskim, Łódzkim, Opolskim, Małopolskim, Mazowieckim, Podkarpackim, Podlaskim, Śląskim, Warmińsko-Mazurskim i Zachodniopomorskim. Póki co aktywnych jest pięć odcinków: Łosiów, Strachówka – Warmiaki, Karniaki, Zwierki-Zabłudów, Łuszczów. Do końca listopada aktywne mają już być wszystkie odcinki.

System pomiarowych odcinków nie uwzględnia dróg ekspresowych i autostrad, a według zapewnień przedstawicieli Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wybór lokalizacji podyktowany był statystyką, a więc liczbą wypadków. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską.

źródło: Navitel

Navitel_PL_4

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *