Motorola Moto X Play dostępna w Polsce

132 0

Motorola MOTO X Play White

Moto X Play jest kolejną nowością zapowiadaną podczas konferencji firmy Motorola, która już dzisiaj debiutuje na polskim rynku.

Dzięki zastosowaniu akumulatora o dużej pojemności (3630 mAh) konstruktorom firmy Motorola udało się uzyskać  czas pracy do 30 godzin bez konieczności ponownego ładowania baterii. Technologia o nazwie TurboPower charging, która umożliwia ultra szybkie ładowanie rozładowanego akumulatora.

Posiada wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1920×1080 pikseli (406 ppi) pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3.  Wykonany w technologii IPS zapewnia wyświetlanie obrazu o naturalnych barwach, wysokim kontraście oraz bardzo szerokich kątach widzenia. 

Motorola MotoXPlay_WhtDev_LydwnCmbo_RGB

Sercem Moto X Play jest chipset Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939) o mocy ośmiu, 64-bitowych rdzeni Cortex-A53 (4x 1,7 GHz + 4x 1 GHz) oraz wydajnego układu graficznego Adreno 405. Smartfon wyposażono dodatkowo w 2 GB pamięci operacyjnej, zaś na dane dostępne jest 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD do 128 GB.

Moto X Play dysponuje modemami 3G (UMTS/HSPA+) i LTE, ma dwuzakresową kartę Wi-Fi IEEE 802.11 a/b/g/n, moduł Bluetooth 4.0 LE, NFC (Google Wallet) oraz odbiornik GPS z AGPS współpracujący także z systemem lokalizacyjnym GLONASS. 

 Smartfon otrzymał tylny aparat o rozdzielczości 21 megapikseli, który umożliwia wykonanie rejestrowanie filmów o rozdzielczości Full HD.  Fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych ułatwia podwójna, diodowa lampa doświetlająca scenę. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego uruchomienia aparatu. Wystarczy dwukrotny skręt nadgarstka, aby aparat był gotowy do wykonania zdjęcia bez konieczności wcześniejszego odblokowywania.

Przednia kamera Moto X Play ma rozdzielczość 5 megapikseli. Dzięki niej smartfon doskonale nadaje się do wykonywania zdjęć typu „selfie”, a także pozwoli na wygodne przeprowadzenie wideo rozmowy.

W smartfonie Moto X Play, Motorola zastosowała szereg ulepszeń, które usprawniają obsługę urządzenia i sprawiają, że smartfon przewiduje, co użytkownik chce zrobić i robi to za niego. Należą do nich Moto Assist, Display, Actions oraz Voice.

Funkcja Moto Assist sprawia, że Moto X Play nauczy się zachowań oraz nawyków użytkownika, a następnie samoczynnie rozróżni, czy jest on w samochodzie, w pracy, czy w domu i dostosuje ustawienia do jego potrzeb.

Dzięki Moto Display telefon będzie wyświetlał na zablokowanym ekranie wybrane powiadomienia i wiadomości, a także w dyskretny sposób powiadamiał o ich nadejściu.

Moto Actions umożliwia aktywowanie niektórych funkcji za pomocą gestów wykonywanych smartfonem. Można w ten sposób szybko włączyć aparat (dwukrotnie obracając telefon w dłoni) lub włączyć/wyłączyć funkcję latarki (poprzez potrząśnięcie telefonem).

Z kolei Moto Voice pozwala na sterowanie smartfonem za pomocą głosu. Można w ten sposób zapytać o drogę, szukać informacji lub uzyskać odpowiedzi na pytania, wszystko bez dotykania urządzenia.

Motorola MotoXPlay_BlkDev_FrntDynBttn_BckOrtho_RGB

Do modelu Moto X Play dostępne są różnokolorowe wymienne etui o nazwie Moto Flip Shells, które nie tylko chronią smartfona przed uszkodzeniami, ale także pozwalają na indywidualną zmianę wyglądu smartfonu.

Moto X Play dostępna jest w dwóch kolorach: białym i czarnym w cenie ok. 1549 zł.

źródło: Motorola

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *