Karuzela personalna w Netii rozpoczęta

644 0
4 grudnia Cyfrowy Polsat ogłosił zakup 32% akcji Netii za 639 mln zł od dwóch aktualnych udziałowców i zamiar dojścia do progu 66% w w wyniku ogłoszenia wezwania do sprzedaży akcji na warszawskiej giełdzie, a już w firmie doszło do roszad personalnych na najwyższym szczeblu.

Nowi właściciele zadziałali błyskawicznie. Choć Katarzyna Iwuć pozostała na stanowisku prezesa zarządu, ale musiała zrezygnować z jednoczesnych kompetencji dyrektora finansowego. Zastąpił ją w tym powołany w skład zarządu i na to stanowisko Krzysztof Adaszewski. Drugim z nowych członków zarządu (w funkcji dyrektora ds. strategii i operacji) został Andrzej Abramczuk.

Kim są nowi członkowie zarządu? Pierwszy z nich szefował zarządowi przejętego przez Zygmunta Solorza w 2010 r. Midasa. Z kolei Andrzej Abramczuk to prawnik, ale w swojej karierze zawodowej był mocno powiązany z rynkiem telekomunikacyjnym. Zasiadał w radzie nadzorczej Midasa, a także „aktywnie uczestniczył” we wprowadzaniu do Polski P4, operatora sieci Play. Szybki rzut oka na zawodowe CV obu panów wystarczy do konstatacji, że obaj uczestniczyli aktywnie w przekształceniach firmy, która wcześniej weszła w skład imperium Zygmunta Solorza. Nietrudno więc przewidzieć jaka będzie ich rola w Netii.

Jednocześnie Przemysław Głębocki złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Netii. Rezygnacja jest skuteczna z momentem jej złożenia. Głębocki nie przedstawił przyczyn złożenia rezygnacji.

Więcej o transakcji przejęcia Netii przez Cyfrowy Polsat pisaliśmy tutaj

Related Post

Konftel Unite

Posted by - 1 września 2016 0
Wyobraź sobie prowadzenie samochodu i konieczność wprowadzenia 13 – cyfrowego kodu, aby przyłączyć się do trwającej konferencji telefonicznej. Jest to…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *