Google Assistant po Polsku?

280 0
Google zapowiada ostrą ofensywę swojego asystenta głosowego. W 2018 roku Google Assistant ma trafić do 25 nowych krajach i przetłumaczony na wiele nowych języków. Czy w tym gronie znajdzie się Polska? Jest na to szansa.

Firma Google ogłosiła, że jej Asystent do końca 2018 roku planuje osiągnąć nawet trzykrotny wzrost dostępności w różnych językach, krajach i lokalizacjach w porównaniu z ubiegłym rokiem. Warto przypomnieć, że Google Assistant w 2017 roku trafił tylko do ośmiu nowych państw.

Jak wygląda sprawa Polska? Coraz więcej źródeł donosi, że w gronie tegorocznych szczęśliwców znajdzie się również Polska. Co ważne również Google nie zaprzecza, że pracuje nad wersją swojego Asystenta przygotowaną specjalnie dla Polski. Problem w tym, że amerykański gigant nie chce podawać żadnych konkretnych dat. Zatem rok 2018 może, ale nie musi być rokiem debiutu spolonizowanej wersji Google Assistant.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *