Czy BlackBerry powstanie z popiołów?

138 0

Jak wiecie BlackBerry ostatnio nie wiedzie się najlepiej. Oprócz modelu Passport i Classic, trudno mówić o portfolio producenta w kontekście choćby nowości, o ustanawianiu trendów już nawet nie wspominając.

Być może jednak w najbliższej przyszłości sytuacja kanadyjskiego giganta ulegnie zmianie. Do sieci coraz częściej wyciekają bowiem spekulacje odnośnie trzech nowych modeli, jakie wkrótce mają pojawić się na rynku.

Pierwszy z nich, mający nosić nazwę BlackBerry Slider bądź BlackBerry Venice powinien być nowym modelem flagowym. Smartfon ten miałby posiadać ekran w rozmiarze 5,1″ o rozdzielczości 1440 x 2560, być może zagięty z obu stron, podobnie jak w Samsungu Galaxy S6 Edge. Nowy model napędzać ma ośmierdzeniowy procesor, zaś do uwieczniania ważnych chwil posłużyć mają dwie kamery o rozdzielczościach odpowiednio 16 oraz 5 MP. W obudowie typ slider ma być zamknięty także akumulator o pojemności 3650 mAh. Oczywiście po rozsunięciu urządzenie zaprezentuje pełną klawiaturę QWERTY.

blackberry_leak_2

Drugi model miałby być następcą modelu Passport, z jedynie odrobinę zmienionym designem. Parametry techniczne nie powinny ulec większym zmianom, co oznacza że będziemy mieli do czynienia z urządzeniem wyposażonym w ekran o rozdzielczości 1440 x 1440, napędzanym Snapdragonem 800, z kamerą 13 MP oraz baterią 3450 mAh.

Trzeci z modeli o nazwie P9984, jak wieść niesie, to po prostu nowy Porsche Design. Z wyglądu ma być podobny do modelu Passport, jednak jego obudowa ma być charakterystyczna dla słuchawek z linii Porsche, również pod względem kolorystyki.

Poczekamy, zobaczymy. Miejmy nadzieję, że BlackBerry będzie rzeczywiście w stanie zaoferować coś bardziej zbliżonego do trendów obecnie panujących w świecie biznesowych smartfonów. Jeśli tak się stanie, z pewnością producentowi przybędzie dodatkowych klientów, oprócz obecnie chyba jedynie mentalnie przywiązanych do niej wielbicieli.

Related Post

CES inny niż zazwyczaj

Posted by - 30 lipca 2020 0
Przyszłoroczne targi elektroniki użytkowej (CES) w Las Vegas odbędą się wyłącznie online. To już oficjalna decyzja. Jest ona efektem pandemii…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *