Ataribox to teraz Atari VCS!

310 0
Kilka miesięcy temu Atari zapowiedziało wielki powrót na rynek konsol i zaprezentowało nam urządzenie o nazwie Ataribox. Co ciekawe Ataribox miało trafić na rynek w pierwszych miesiącach bieżącego roku, jak dobrze wiemy tak się nie stało, dlaczego? Inżynierowie Atari natrafili na poważny problem, który zmusił ich do przesunięcia premiery konsoli. Atari dobrze spożytkowało dodatkowy czas i na trwającej właśnie konferencji Game Developers Conference poinformowało m.in. o zmianie nazwy urządzenia na Atari VCS.

Atari VCS
Atari VCS

Producent nie tylko przemianował swoją konsolę, ale zdecydował się również na jej pełną prezentację. Atari VCS towarzyszyć będzie kontroler wyraźnie inspirowany gamepadem do konsoli Xbox One oraz zmodernizowany i unowocześniony joystick!

Dyrektor Atari – Michael Arzt, podkreślał, że decyzja o przesunięciu premiery nie była łatwa, ale konieczna aby zaoferować produkt pozbawiony wad. Zamówienia przedpremierowe na Atari VCS będziemy mogli składać już w kwietniu.

Przypomnijmy, że wcześniejsze informacje na temat konsoli sugerowały, że w jej wnętrzu znajdować się będzie customowy procesor AMD z grafiką Radeon, a całość będzie działać na bazie systemu Linux. Cena konsoli, według Atari, wyniesie pomiędzy 250 a 300 dolarów. 

Atari VCS Joystick
Atari VCS Joystick

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *