Arval przedłuża bezpłatny wynajem samochodów dla szpitali

30 0
Odciążają karetki pogotowia, wożąc osocze, krew i próbki do badań. Samochody z floty Arval już od roku są użytkowane przez pracowników szpitali i zakładów opieki zdrowotnej na Mazowszu i w woj. warmińsko-mazurskim, a umowa na bezpłatne użyczenie 16 pojazdów została ponownie przedłużona. Współpraca Arval z Wojewodą Mazowieckim i Wojewodą Warmińsko-Mazurskim będzie kontynuowana do końca czerwca, z możliwością przedłużenia. Dotychczas samochody użyczone przez Arval przejechały prawie 500 000 km, czyli odległość jaką pokonalibyśmy 12-krotnie okrążając Ziemię wzdłuż równika! Rekordzista przejechał ponad 60 000 km.

Pierwsze samochody zostały użyczone szpitalom przez Arval na początku kwietnia ubiegłego roku, zaledwie miesiąc od pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce. Wyboru placówek, które najbardziej potrzebują takiego wsparcia, dokonało Ministerstwo Zdrowia, w porozumieniu z Urzędami Wojewódzkimi.

To bardzo budujące, że w okresie, w którym społeczna solidarność i odpowiedzialność są tak ważne, część przedsiębiorstw chce udostępnić swoje zasoby, nie oczekując niczego w zamian. Pojazdy przekazane przez firmę Arval służą od ponad roku 12 szpitalom w województwie mazowieckim. Wydłużenie okresu, w którym samochody pozostają do dyspozycji Urzędu Wojewódzkiego, pozwoli pracownikom medycznym, korzystającym z pojazdów, nadal skutecznie zwalczać epidemię COVID-19 i skrócić czas, w którym wszyscy odczuwamy jej skutki – mówiKonstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki.

Arval użycza obecnie szpitalom i zakładom opieki zdrowotnej 16 pojazdów – głównie modele Volkswagen Golf i Peugeot Partner. Korzystają z nich placówki w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Samochody były przekazywane w kilku transzach, głównie w kwietniu i lipcu 2020 roku.

Już po pierwszych sygnałach na temat rozprzestrzeniającego się po kraju wirusa i heroicznej walki lekarzy o życie chorych, których przybywało lawinowo, bardzo chcieliśmy pomóc. Nie znamy się niestety na medycynie, ale jesteśmy ekspertami w dziedzinie mobilności, dlatego zaproponowaliśmy bezpłatne użyczenie naszych pojazdów z ubezpieczeniem, pakietem assistance i pełną obsługą serwisową. Zależało nam na tym, by personel medyczny nie musiał martwić się przynajmniej o transport. Wszyscy bardzo byśmy chcieli, by pandemia już się zakończyła, ale dopóki trwa, będziemy służyli pracownikom medycznym naszymi pojazdami – mówi Paweł Doleciński, Head of Public Segment w Arval Service Lease Polska, odpowiedzialny za współpracę z placówkami medycznymi.

Co ważne, samochody użytkowane są bardzo intensywnie, a jeden z nich w województwie warmińsko-mazurskim, w ciągu roku pokonał już ponad 60 000 km.

Samochód wykorzystujemy bardzo często – jeździmy nim od niemal roku. Do tej pory zrobiliśmy ponad 52 tys. kilometrów. To pokazuje skalę tego, jak świetnie nam służy i jak bardzo był potrzebny. Używamy go do wszystkich celów szpitala. Służy nam zarówno jako pojazd techniczny, jak i auto, którym przewozimy próbki albo osocze. Pomimo tak intensywnej eksploatacji, auto jest niezawodne – mówi Jan Zalewski ze szpitala Olmedica w Olecku.

Jak podkreślają pracownicy szpitali, wcześniej do zadań, które wykonują dziś wynajęte samochody, wykorzystywane były karetki pogotowia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. To dla naszego szpitala bardzo duża pomoc. Dostaliśmy do użytku sprawne i bezawaryjne auto wraz z zapewnionymi kosztami jego eksploatacji. Po naszej stronie jest jedynie jego tankowanie. Używamy go codziennie i bardzo intensywnie: przewozimy nim próbki do laboratorium, osocze, tzw. szybką krew. Dzięki niemu odciążamy karetki, które teraz jeżdżą już tylko do pacjentów – mówi Tomasz Malinowski z Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *