Amazon stworzy konkurenta dla YouTube?

440 0
Amazon i Google są ostatnio w stanie nieustannej wojny. Dzisiejsze doniesienia sugerują, że raczej nie możemy liczyć na pokojowe rozwiązanie konfliktu pomiędzy dwoma gigantami.

Amazon Echo
Amazon Echo

Według najnowszych informacji Amazon szykuje się do stworzenia własnej usługi na wzór YouTube’a, działania te mają być pokłosiem konfliktu z Google’m.

Wszystko zaczęło się od ograniczenia, a następie usunięcia dostępu do serwisu YouTube użytkownikom sprzętu od Amazona jak: Echo Show oraz Fire TV. Co ciekawe jednym z powodów, dla których Google zdecydowało się na takie działanie było usunięcie ze sklepu Amazonu produktów marki Nest związanych z „inteligentnymi domami”.

W najnowszym rozdziale tego konfliktu Amazon rejestruje w amerykańskim urzędzie patentowym takie nazwy jak: “Amazontube” oraz “Opentube”. Opis usług związanych z zarejestrowanymi serwisami jednoznacznie sugeruje coś związanego ze strumieniowym przesyłaniem wideo.

Jak widać konflikt ten jest dość mocno skomplikowany, a żadna ze stron nie chce ustąpić.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *