Allview X5 Soul otrzyma funkcję rozpoznawania twarzy

1586 0
Przedstawiciele marki Allview zdradzili, że ich nadchodzący flagowiec – X5 Soul będzie wyposażony w zaawansowany algorytm rozpoznawania twarzy – Deep Face ID.

Smartfony to dla wielu z nas nie tylko narzędzie do komunikacji, ale przede wszystkim do pracy i zabawy. Przechowujemy na nich ogromne ilości danych: maile, smsy, zdjęcia, filmy, dokumenty itd., itp. Producenci sprzętu mobilnego coraz częściej dostrzegają, że bezpieczeństwo danych może być kluczowe przy wyborze urządzenia. Czytnik linii papilarnych to już niemal standard, coraz częściej w urządzeniach pojawia się również funkcja rozpoznawania twarzy. Allview również zdecydowało się wykorzystać tę technologię w swoim nadchodzącym flagowcu – X5 Soul.

Aparat IR nowego X5 Soul jest w stanie wykryć głębokość obrazu i jest dedykowany do rozpoznawania twarzy. Kontur twarzy użytkownika jest odczytywany za pomocą dedykowanego projektora podczerwieni i czujnika zbliżeniowego IR. Ponadto, dzięki algorytmom przetwarzania sztucznej inteligencji, przedstawiają one szczegółową i dokładną mapę 3D twarzy użytkownika.

Technologia rozpoznawania twarzy oparta na podczerwieni posiada wiele zalet, podczas gdy detekcja jest równie precyzyjna zarówno przy normalnym oświetleniu, jak i w całkowitej ciemności. Dodatkowo, Jeśli użytkownik nosi okulary, chroniąc się przed słońcem, deszczem i wiatrem, mapa 3D jego twarzy zostanie utworzona z taką samą dokładnością i szczegółowością. Ponadto, jeśli użytkownik ma zamknięte oczy lub obraz twarzy jest skanem, telefon nie przyzna dostępu, zapewniając maksymalną ochronę danych i bezpieczeństwo.

Co jeszcze wiemy na temat Allview X5 Soul? Smartfon napędzany będzie przez procesor MediaTek, oparty na architekturze Cortex-A73 (możliwe, że będzie to Helio P70). Wielce prawdopodobne jest również, że urządzenie otrzyma ekran o przekątnej 6,2-cala i rozdzielczości FullHD+. Więcej informacji na temat urządzenia poznamy bliżej dnia jego premiery.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *